Ana SayfaTürkiyeAli İhsan Karahasanoğlu kafayı iyice yedi! Şimdi de 27 Mayısçılarla Davutoğlu'nu bir...

Ali İhsan Karahasanoğlu kafayı iyice yedi! Şimdi de 27 Mayısçılarla Davutoğlu’nu bir tuttu

Akit’ten Ali Karahasanoğlu anlaşılan Davutoğlu’na diş bilemeye devam ediyor. Akit TV’de Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’na karşı sergilediği saygısız ve küstah tavırlarla adından söz ettiren Akit yazarı, bu kez de 27 Mayısçılarla Davutoğlu’nu bir tutmaya çalıştı.

Akıl ve mantıktan yoksun bir takım önerilerle 27 Mayıs zihniyetiyle Davutoğlu arasında paralellikler kurmaya çalışan Ali İhsan Karahasanoğlu, Yassıada yargılamalarına meşruiyet kasandırmak için basılmış olan broşürden alıntılar yaparak o broşürde yazanlarla Davutoğlu’nun çizgisi arasında hayali paralelikler kurdu.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu için “Bizim mahalleden, “Ama beni koltuktan indirdi. Ama benim oyuncağımı elimden aldı. Ama olmaz ki, ben seçime girip seçilmiştim” mavalları ile, kendilerine gerekçe üreten isimler güzel okusunlar.” diyen Ali İhsan Karahasanoğlu, bir uzun paragraf daha alıntılayıp şu akıl almaz ifadeleri kullandı:

“Bugün içinde bulunduğumuz durumu adi ve siyasî bir hükümet darbesi saymak doğru değildir. Devlet, hukuk, adalet, ahlâk, amme menfaati ve amme hizmeti fikrini temsil etmesi ve amme haklarını koruması gereken siyasî kudret maatteessüf aylardan, hatta senelerden beri bu mahiyetini kaybetmiş, şahsi nüfuz ve ihtiraslarla zümre menfaatini temsil eden maddî bir kuvvet haline gelmiştir. Her şeyden evvel hukuka bağlı sosyal bir kuvvet olması lazım gelen devlet kudreti, bu hırs ve etkinin gerçekleşme vasıtası haline getirilmiştir.”

Bu lafları bir yerlerden hatırlıyorsunuz değil mi?

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan başlayın..

Meral Akşener’e, Ali Babacan’a, Ahmet Davutoğlu’na kadar.. HDP eşbaşkanlarına kadar.. Hepsinin ağzındaki ifadeler, tam da bunlar, değil mi..

“Hukuk mahiyetini kaybetmiş..”

“Zümre menfaati gözetilir olmuş..”

Mış mış da mış mış.. Muş muş da muş muş..

Size ne hokkabazlar?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri