Ana SayfaTürkiyeAli İhsan Karahasanoğlu'nun Turgay Gülerleştiği o an

Ali İhsan Karahasanoğlu’nun Turgay Gülerleştiği o an

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Akit TV’de Fatin Dağıstanlı’nın moderatörlüğünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kenan Alpay, Muharrem Coşkun ve Ali İhsan Karahasanoğlu’nun sorularına Davutoğlu’nun verdiği net yanıtlar, izleyiciden tam not aldı.

Davutoğlu’nun AK Parti’nin Perinçek gibi 28 Şubat aktörleriyle gelmesini eleştirmesi çok konuşulmuştu. Kenan Alpay bu meseleyi yeniden gündeme getirdi. Ancak Davutoğlu’nun verdiği cevap esnasında adeta Turgay Gülerleşen Ali İhsan Karahasanoğlu neredeyse Perinçek’i savunacak bir çizgiye savruldu.

İşte geceye damga vuran ve Ali İhsan Hasanoğlu’nun ilginç yerlere savruludğu o diyaloglar…

Davutoğlu: FETÖ’ye ne kadar karşıysam 28 Şubat zihniyetine de aynı ölçüde karşıyım. Başörtü yasağının Türkiye’de şampiyonluğunu yapmış bir grubu her gün ekranlara çıkarırsanız, ‘Devleti AK Parti yönetmiyor biz yönetiyor’ diyorsanız…

Aydınlık gazetesi 4 yıldır en çok da bana şahsen saldırıyor. O zaman benSayın Cumhurbaşkanına şu soruyu sorarım. Biz 28 Şubat’ta kimlerin karşısında, kiminle beraberdik. 28 Şubat’ta başbaşayız verip o direniş yapısını kurduğumuzda bu adamlar nerdeydi? Türkiye’de Türkçe ezanı kim savunuyordu? 28 Şubat’ta kim savunuyordu arkadaşlar?

Ali İhsan Karahasanoğlu: Daha ciddi rakip CHP değil mi sizce. Doğu Perinçek’in yüzde 0,5 oyu var. 

Zaten cuntacılar böyledir değil midir Ali İhsan bey. Hangi cuntacının yüzde 1 oyu olmuş? 12 Mart cuntasının, 27 Mayıs cuntasının yüzde 1 oyu mu vardı? 28 Şubat cuntası Refah Partisi ile yarışa girse yüzde 1 oy çıkarabilir miydi?

Ali İhsan Karahasanoğlu: Bunlar hepsi CHP’li değil mi?

Davutoğlu: 28 Şubat cuntacıları kendileri AK Parti’nin yanında yer aldıklarını söylüyorlar. AK Parti de çıkıp biz bunlardan beriyiz. Bunlar kendi kendilerine gelin güven oluyor demiyor.

Bu dakikadan sonra Ali İhsan Karahasanoğlu aldığı yanıtların mantıki tutarlığı ve derinliği karşısında derin bir hayal kırıklığına kapılmış olacak ki yeniden ve ısrarla koruyu CHP’ye getirmeyi tercih etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri