Ana SayfaSporAli Koç'dan flaş açıklamalar! İşte Emre Belözoğlu'nun yeni görevi

Ali Koç’dan flaş açıklamalar! İşte Emre Belözoğlu’nun yeni görevi

Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu’nun yeni görevi belli oldu. Basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Yeni sportif direktörümüz olarak Emre Belözoğlu’nu açıklıyoruz” dedi.

Ali Koç Emre Belözoğlu için ‘yeni sportif direktörümüz’ dedi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’dan flaş Emre Belözoğlu açıklamaları geldi.

Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu’nun yeni görev ve sorumluluklarının açıklanacağı basın toplantısı ve imza töreni başladı. Basın toplantısı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un açıklamalarıyla başladı.

İşte başkan Ali Koç’un açıklamaları:

Emre Belözoğlu, Türk futbol tarihinin en başarılı futbolcularından biri. Galatasaray’da, Fenerbahçe’de, Başakşehir’de, Avrupa’da dünyanın en önemli 5 liginden 3’ünde yıllarca oynamış, bir kulüpte değil birden çok kulüpte kupalar ve başarılar kazanmış biridir. Bu ülkeyi yurt dışında en iyi şekilde temsil ederek futbolculuk kariyerini sürdürmüştür. Her futbolcu futbolculuk sonrası başarılı olacak diye bir şey yoktur. Hocalık, sportif direktörlük yapıp başarısız olanlar olmuştur, büyük işler başaranlar da olmuştur.

2018/19 sezonu kış aylarında Göksel Başkan’ın izniyle Emre Belözoğlu ile görüştüm. Emre yerimde olsan ne yapardın, ne yanlış gidiyor, sen olsan ne yapardın dedim ve dertleştim. O noktada bize geleceği söz konusu bile değildi. İnandığım, güvendiğim, tanıdığım bir insandan fikir almak vardı aklımda. Sen ne yapacaksın dedim sezon sonu, sezonu bitirip İtalya’ya taşınıp İtalyancasını makale yazacak kadar geliştirmekti. Gönlünde yatan kariyer hedefi Türkiye’nin en başarılı teknik adamı olmaktı.

Sezon bitince bazı arkadaşlar, teknik direktörümüz Ersun Hoca ve yöneticimiz Semih Bey, Emre’nin bir sezonluğuna kaptan olarak katılıp 20-25 maç katkı sağlamasını, Samandıra’ya aidiyet duygusunu aşılaması gibi fikirle geldiler. Benim de istediğim bir şey oldu ve Göksel Gümüşdağ başkanla görüştük, Emre yuvasına döndü. İşler istediğimiz gibi giderken 20. haftada şampiyonluğu hedefliyorduk. Sancılı olduğu sezonu 6. bitiren takım, şampiyon adayı olduğu sezonu 7. bitirdi.

Emre bu sürecin içinde sadece takım kaptanı değil, futbol şubemizin lideri gibi yeri geldiği zaman kaptan, teknik direktör, sportif direktör gibi elinden geleni yapıp sorumluluk aldı. Olumlu-olumsuz tüm görüşlerini bizlerle paylaştı. Emre’nin bana söylediği, Fenerbahçe’deki en büyük eksiklik futbolla ilgili doğru bir aklımızın olmamasıydı. Onunla beraber futbol aklını geliştirmek üzere yola çıktık.

Ali Koç: Emre şapkadan tavşan çıkardı

Transferde manevralarımız çok çok kısıtlıydı. Sürece baktığımız zaman Emre’nin şapkadan tavşan çıkardığını söyleyebiliriz. Bu ‘Bütün transferleri Emre yaptı’ diye anlaşılmasın. Emre’nin ısrarla istediği transferler vardı, hocamızın istedikleri vardı. Emre bana taraftarken, yöneticiyken verdiği heyecanı, güveni bana verdi. Emre, oynadığı liglerde dostluklar kurmuş, arkadaşlıklar edinmiş, çevresini genişletmiştir. Bu dostları da belirli teknik ekiplere gelmiştir. Emre’nin de o dostlarıyla olan ilişkisi sayesinde gerçekleştirdiğimiz transferler beni oldukça etkiledi.

Ali Koç: Emre yeni sportif direktörümüz

Sportif direktörlük modeline inandığımızı söylemiştim. Yeni sportif direktörümüzün Emre Belözoğlu olduğunu açıklıyoruz. Emre, transfer sürecinde mükemmel bir iş çıkardı. Emre bana “Sahada lider karakterli futbolculara, aidiyet duygusu olan futbolculara ihtiyacımız var’ dedi. Tecrübe ve gençliği iç içi kattığımız bir takım oluşturmamıza yardım etti.

Emre, hocamız ve ilgili arkadaşlarla müthiş bir iş çıkardığımızı düşünüyoruz. Sıkıntılı günler olacak mı? Elbette olacak. Beklemediğimiz takımlara beklemediğimiz puan kayıpları elbette olacak. Genç ve inançlı bir ekibimiz. Daha test edilmedik. Burada önemli olan bizim kamuoyunda, oyuncularımızla olsun tek vücut olmamız. Her şey her zaman mükemmel gitmeyecek. Ama şu aradan geçen 2 aylık süreç içerisinde tünelin sonunda ben bir ışık görüyorum. Aramızdaki kimya, sevgi, saygı, bağlılık çok güzel bir noktada olarak gördüğümü söyleyebilirim.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri