Ana SayfaTürkiye'Allah iyiliği, adaleti ve akrabalara yardım etmeyi emreder' ayetini yanlış anlamış olabilirler...

‘Allah iyiliği, adaleti ve akrabalara yardım etmeyi emreder’ ayetini yanlış anlamış olabilirler mi? ÇAYKUR’a AK Partili il başkanının ağabeyi atandı!

Çaykur Genel Müdürlüğü'ne AK Parti Rize İl Başkanı'nın ağabeyi atandı

Gün geçmiyor ki AK Partili üst düzey bir ismin ya da iktidara yakınlığıyla bilinen bir bürokratın yakını devlet kurum ve kuruluşlarında üst düzeye göreve getirilmesin.

ÇAYKUR’da 3 yıldır vekâleten genel müdürlük koltuğunda oturan AK Parti Rize İl Başkanının ağabeyi Yusuf Ziya Alim, kurumun başına asaleten atandı. Alim, bu görevi 3 yıldır vekaleten yürütüyordu.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yeni atamalar dün Resmi Gazete’de yayımlanırken ÇAYKUR Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na bu görevi 3 yıldır vekaleten yürüten AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim’in ataması gerçekleştirildi.

Söz konusu atama üzerine Cumhuriyet’e bir açıklama yapan CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ise şunları kaydetti:

ÇAYKUR, siyasetin gölgesindedir

“Yapılacak atamanın da liyakate dayalı, ÇAYKUR geleneğinden gelen ve bölgeyi tanıyan kişilerden olması gerektiğini savunduk. Ataması yapılan Yusuf Ziya Alim, 3 yıldır vekâleten ÇAYKUR’u yöneten ve kurumun içinden gelen biridir. Atanması doğaldır ve bu atamanın ÇAYKUR’da çok önemli bir değişiklik yaratacağına inanmıyoruz. AKP, Türkiye’yi nasıl yönetiyorsa ÇAYKUR’u da o şekilde yönetmektedir” dedi. Alim’in AKP İl Başkanının ağabeyi olmasına ilişkin Deniz, “Bu etik bir konu olmanın yanı sıra AKP il başkanının ve il örgütünün sorunudur. Atamanın üzerine gölge düşüp düşmemesine kendileri karar verecektir. Türkiye’de ataması yapılan kişilerin siyasetle kurdukları ilişkiler hepimizin bildiği konulardır. ÇAYKUR da siyasetin gölgesindedir”

Ekrem Yüce istifa etsin!

Saltuk Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurumun bankalara olan borcu, katlanan zararı ve stok sorunu da yerini koruyor. Artık ÇAYKUR’a genel müdür atandığına göre AKP’li Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin ÇAYKUR yönetim kurulu üyeliğinden bir an önce istifa etmesi ve Sakarya’nın sorunları ile ilgilenmesi gerekmektedir. Onun yerine ÇAYKUR’da çalışan ve işçilerin temsilcisi olan birinin bu görevi üstlenmesi gerekmektedir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri