Ana SayfaDünyaAlman Savunma Bakanı mikrofonu açık unuttu! İşte Türkiye hakkındaki gerçek düşüncesi

Alman Savunma Bakanı mikrofonu açık unuttu! İşte Türkiye hakkındaki gerçek düşüncesi

Alman basını mikrofonu açık unutup Türkiye hakkındaki görüşlerini anlatan Almanya Savunma Bakanı Kramp-Karrenbauer'i konuşuyor.

Alman basını mikrofonu açık unutup Türkiye hakkındaki görüşlerini anlatan Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer’i konuşuyor. Almanya Türkiye ve Yunanistan ile bir dizi görüşme gerçekleştirmişti.

Türkiye ve Yunanistan arasında Doğu Akdeniz gerilimi devam ederken, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas arabuluculuk ve ortamı sakinleştirmek için önceki gün Atina ve Ankara’yı ziyaret etmişti. Görüşmelerin nasıl geçtiği ise Alman Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer’in mikrofonu açık kalınca ortaya çıktı.

Almanya’nın arabuluculuk hamlesi uluslararası kamuoyunda pozitif bir gelişme olarak lanse edilirken dün akşam Berlin’de Avrupa Birliği ülkelerinin savunma bakanları bir araya geldi. Kritik zirve öncesinde kameralara poz veren Almanya Savunma Bakanı Kramp-Karrenbauer ile AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell arasındaki bir diyalog mikrofonlar açık kalınca ortay açıktı.
Alman siyasetinde yükselen bir isim olan bakanın sözleri gündem oldu.

Mikrofonları unuttular

Josep Borrell, mikrofonların açık olduğunu bilmeden Almanya’nın arabuluculuk çabalarını Alman Savunma Bakanı’na sorunca, Kramp-Karrenbauer çok net açıklamalarda bulundu.

Mikrofonların açık olduğunu bilmeyen Kram-Karrenbauer, Borrell’in görüşmeler nasıl gitti sorusuna, “Zor geçti. Yunanistan tarafı biraz daha sorunsuzdu fakat Türkiye tarafı gerçekten çok zorluydu” ifadesini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri