Ana SayfaDünyaAlmanya'da hükümet, 7,5 Milyar Euro'luk destek paketini onayladı

Almanya’da hükümet, 7,5 Milyar Euro’luk destek paketini onayladı

Alman hükümeti, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 7.5 milyar Euro’luk destek paketini onayladı

Alman hükümeti, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 7.5 milyar Euro’luk destek paketini onayladı.

7.5 milyar Euro’luk destek paketinin onaylandığı Almanya’da, ailelere bir kereye mahsus çocuk başına ve sosyal yardım alanlara kişi başına 150 Euro hibe verilmesi kararlaştırıldı.

Almanya’da iktidardaki büyük koalisyon hükümeti partileri Hıristiyan Birlik (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti (SPD), koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yeni ekonomik destek paketini açıkladı.

Başbakanlık binasında bir araya gelen koalisyon ortakları, 7.5 milyar Euro’luk destek paketini onayladıklarını duyurdu.

Yeni destek paketi kapsamında ailelere bir defaya mahsus çocuk başına 150 Euro hibe verilirken, sosyal yardım alanlara da kişi başı 150 Euro’luk hibe sağlanacak.

KDV indirimi 2022 yılı sonuna kadar uzatıldı

Alman hükümeti, restoran, kafe ve lokantalar için Katma Değer Vergisi’ni (KDV) bir yıl için yüzde 19’dan yüzde 7’ye düşürme kararını 2022 yılının sonuna kadar uzattı. Salgından en çok etkilenen kültür ve sanat sektörü çalışanlarına destek için de 1 milyar Euro ek bütçe ayrıldı. 

Almanya’nın salgına rağmen Fransa, İtalya ve İspanya ile çokuluslu keşif maksatlı Eurodrone projesinin geliştirilmesi için Mart ayında imzalanacak projede yer alacağı da karara bağlandı. Eurodrone keşif uçaklarının 2028-2029 yıllarında tamamlanması planlanıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri