Ana SayfaDünyaAlmanya’ya da sıçradı! Koronavirüs tehlikesi yayılmaya devam ediyor

Almanya’ya da sıçradı! Koronavirüs tehlikesi yayılmaya devam ediyor

Koronavirüs tehlikesi dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Almanya’nın Bavyera eyaletinde 1 kişinin ölümcül yeni tip koronavirüse yakalandığının bildirilmesinin ardından eyalette 3 yeni vakanın daha tespit edildiği bildirildi.

Bavyera eyaletindeki Starnberg kentinde geçtiğimiz saatlerde 1 kişinin Çinli bir kadından ölümcül yeni tip koronavirüs kaptığı bildirilmişti. Alman makamları, hastanın karantina ve tıbbi gözetim altına alındığını bildirmişti.

40 KİŞİ DAHA İNCELEMEYE ALINDI

Bavyera Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 3 kişiye daha virüs bulaştığı ve ilk hasta ile birlikte karantina altına alındığı belirtildi.

Virüsten yeni etkilenen şahısların virüs taşıyıcısı olan Çinli kadınla iş ilişkisinin bulunduğu bilgisini veren yetkililer, yaklaşık 40 kişinin daha incelemeye alındığını kaydetti.

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), daha önce Almanya’da tespit edilen ilk koronavirüs vakasının hastalığın Avrupa’ya yayılma olasılığını etkilemediğini söylemişti.

SAYILARI 40 BİNİ GEÇTİ

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, son olarak koronavirüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle can kaybının 106, virüsten etkilenenlerin sayısının ise 4 bin 515 olduğunu açıklamıştı.

Virüs bulaştığı şüphesi bulunanların sayısı 6 bin 973, virüsten etkilenen kişilerle temas etmesi nedeniyle müşahede altına alınanların sayısı da 44 bin 132 olmuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri