Ana SayfaTürkiyeAlpay ile siyaset öğreniyorum! Ders (II) Konu: Okuduğunu anlama

Alpay ile siyaset öğreniyorum! Ders (II) Konu: Okuduğunu anlama

AK Parti İzmir Milletvekili eski futbolcu Alpay Özalan, gün geçmiyor ki siyasi literatüre yeni kavramlar sokmasın.

Kariyerinde sabah Beşiktaş’ı seviyorum dedikten sonra öğleden sonra Fenerbahçe’ye imza atmak gibi ilginç ayrıntılar bulunan AK Partili Özalan, son günlerde tüm mesaisini Ahmet Davutoğlu’na ayırmış durumda.

Ahmet Davutoğlu’nun, AK Parti’yi dizayn ettiğini iddia eden ve sık sık “fikirlerimiz iktidarda” şeklinde yaptığı çıkışlarla gündeme gelen Doğu Perinçek’e ilişkin değerlendirmelerini paylaştığı bir video tweetin ekran görüntüsünü paylaşan Özalan, şu ifadeleri kullandı: “15 Temmuz’a “tiyatro” diyen, sürekli tehdit savuran, Gezi’yi kışkırtan, demokrasi düşmanı Kemal Kılıçdaroğlu. Makam mevki bulamayınca Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve CHP’nin piyonluğunu yapmaya başlayan ise Ahmet Davutoğlu.”

Davutoğlu ne demişti?

28 Şubat zihniyetinin AK Parti’yi kontrolü altına aldığını söyleyen Gelecek Partisi lideri, “İktidar 15 Temmuz ruhuna ihanet ederek ne kadar eski Türkiye’nin demokrasi düşmanı, İslam düşmanı, insan hakları düşmanı, adalet düşmanı ve hukuk devleti düşmanı varsa onlarla koalisyon halinde!.. Asıl davul bir tane ve AK Parti’nin boynuna asılmış, tokmak ise birden fazla!..”

Videoda, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i kast eden Davutoğlu, ayrıca şunları söylemişti: “Pekin ve Şam’ın Türkiye temsilcisi, bütün ömrü demokrasi ve İslam düşmanlığıyla geçmiş bir etki ajanı, açıkça 28 Şubat darbesinin bugün devam ettiğini söylüyor. Doların yükselmesinden darbe bulup çıkaranlar açıkça darbenin devam ettiğini söyleyenler karşısında suspuslar.”

Alpay ne anladı?

Bu tweetin ekran görüntüsünü alarak yanına Ahmet Davutoğlu’nun, bir etkinlikte tesadüf ettiği Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana bir fotoğrafı da ekleyen eski milli futbolcu, Ahmet Davutoğlu’nun kemalist vesayete de verip veriştirdiği konuşmasını CHP piyonluğuyla ilişkilendirdi.

AK Parti İzmir milletvekili Alpay Özalan’ın bu ilişkilendirmeyi neye göre yaptığını açıkçası anlayamadık. Davutoğlu’nun tam olarak nerede Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’nin piyonluğuna soyunduğunu da çözemedik.

Bonus

Nedeni şu olabilir diye düşündük: https://eksisozluk.com/alpay-ozalan–38631

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri