Ana SayfaTürkiyeAlpay Özalan’ın Twitter’ı aslında yapay zeka mı?

Alpay Özalan’ın Twitter’ı aslında yapay zeka mı?

Bugün, Alpay Özalan’ın, seçilmiş son başbakan Ahmet Davutoğlu’nu hedef alan tweetlerine ilişkin bir haber yapmış ve Alpay’ın futbolculuk geçmişine ilişkin birtakım haberler derlemiştik.

Ahmet Davutoğlu’na, klavye başından aklınca sadakat dersleri veren Alpay Özalan’ın futbolculuk kariyeri boyunca daldan dala nasıl atladığını belgeleriyle ortaya koyduk.

Oldukça yoğun ilgi gören haberimizin ardından, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan’dan, doğrusu bir reaksiyon bekliyorduk.

AK Partili Özalan, haberimizin içeriğine ilişkin bir açıklama yapmak yerine, AK Parti tarihinin en yüksek oyuyla seçilmiş son başbakan sıfatına sahip, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu kendince hedef almaya devam etti.

Özalan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ahmet Davutoğlu, “üzerime giydiğim beyaz gömlek kadar açık ve netim” diyor. Açık ve netmiş! Şu sözlerden sonra, gidip Kemal Kılıçdaroğlu’nun emir eri oldu.” ifadelerini kullandı.

Bir milletvekili olarak reaksiyonları, bilgi birikimi ve olaylara bakışı, yarım asgari ücret karşılığında çalıştırılan trollerden bir farkı olmayan Özalan, yaptığı paylaşımla yine şaşırtmadı.

Şimdi, kendisine, Medya Notu olarak üç soru yöneltmek istiyoruz.

1- Sayın Davutoğlu’nun açık ve net olmayan hangi söz ya da hareketini görmüştür?

2- Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş son başbakanı olan Ahmet Davutoğlu, hangi söz ya da eylemiyle Kılıçdaroğlu ile iş birliği içinde olma görüntüsü vermiştir?

3- Sayın Alpay Özalan’ın Twitter hesabı, kendisi veya danışmanı tarafından değil de otomatik reaksiyonlar veren bir yapay zeka yazılımı tarafından mı yönetilmektedir?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri