Ana SayfaSporAltaylı'dan Fatih Terim'e şok sözler

Altaylı’dan Fatih Terim’e şok sözler

Fatih Altaylı Fatih Terim’in yöneticilere küfür ettiğini söyledi. Gazeteci Fatih Altaylı’nın Terim hakkındaki sözleri büyük ses getirdi.

Aynı zamanda eski bir Galatasaray yöneticisi olan Altaylı, Bloomberg HT’de yayınlanan Spor Saati programında Fatih Terim ve Galatasaray’ı yorumladı.

İşte Altaylı’nın açıklamaları;

Hattori Hanzo’nun kılıcını getir, Fatih Terim’in egosunu kesmeye çalış, kesemezsin. Vurursun, bıçak körelir. Böyle bir ego. Bıçak kesmez. Egonun ağırlığı altında Fatih Terim bile eziliyor. Senin kimseye bir şey ispatlayacak bir şeyin yok. Avrupa şampiyonu olan tek Türk teknik adamsın. Avrupa şampiyonu olmuş takımın başındasın. 10-12 senede 8 şampiyonluğun var. Artık ağabey ol, baba ol. Beceremiyor.

Küfür ediyor

İçeride olanları anlatayım mı? Fatih Terim, koridorlarda yöneticilere küfürler ederek geziyor. Florya’da yöneticiler, Fatih Terim’den randevu alamıyorlar. Ben de vermem o yöneticilere randevu falan. Aciz bir yönetim.

Takımı, teknik direktörü yönetmekten aciz bir yönetim ama yönetim aciz de, peki ey Fatih Terim, yönetim senin istediğin transferleri yapamadı. Senin altında hala Türkiye’nin en iyi takımı var kadro olarak baktığında. Bunu takım yapıp yapamadığın ayrı bir tartışma. Bunu takım yapıp yapamadığın ayrı bir tartışma. En pahalı kadro sende.

Normal ol kardeşim

Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi yenememesinin sebebi orta sahada 1-1.5 oyuncunun eksik olması mı? Kimi istedin de alınmadı? Hangi büyük yetenek var keşfettiğin? Ne olmadı, ne? Diagne veya Falcao top taşınamıyor olmasının sebebi 1 tane orta saha adamı mı? Ne? Sürekli ağız burun büzüştürmekle bu işler yürümüyor. Fatih Terim canımız ciğerimiz. Bize yaşattığı başarılara minnet etmemek mümkün değil. Ağabey sen de normal ol kardeşim

Herkes suçlu senden başka

3 maçta 0 pozisyon neredeyse. Rakip kalecilerin kurtarışı yok. Kaybedilen puanlar, kaybedilen büyük para 6 milyon euro, neredeyse 60 milyon TL. Bunu da kaybettin. Sonra benden başka herkes suçlu. ‘Sorumluluk bende’ ama suçlu futbolcular. ‘Tüm sorumluluğu alıyorum’ ama suçlu yönetim. Sakin ol, rahat ol. ‘Arkadaşlar ben çuvalladım, istifaya hazırım’ de. Yönetimde de bu yok, daha Terim’den randevu alamıyor. Terim’in yerinde olsam ben de bu yöneticilere randevu vermem, bunlar kim?

Terim çok kıymetli ama

Fatih Terim’in tespitleri (Kasımpaşa maçı sonrası açıklamaları) son derece doğru. Ben Galatasaray’ın başkanı olsam, genel kurulundan biri olsam… Fatih Terim, Galatasaray açısından sembolik olarak da, her açıdan da çok kıymetli bir isim. Bütün söylediklerimi bir kenara atalım.

Yönetimler satmayı bilmiyor. Fatih Terim biliyor. Yönetim almayı da bilmiyor. Fatih Terim biliyor. Teknik konuları zaten bilmez yönetim, Fatih Terim onu da biliyor. Gel ağabey! Ben Galatasaray’ın başkanı olsam yapacağım tek şey budur. Fatih Terim’i Sportif AŞ’ye CEO olarak atarım. Mali işlerden anlayan dünyaca ünlü birini de koyarım tamam.

Borçta Terim’in payı var

Özhan Canaydın döneminde Fatih Terim 40 transfer yaptı. Gittiler çöpe atılmış Revivo’ya 10 milyon dolar verdiler. Burak Elmas, Ali Dürüst, Özer Saraçoğlu vardı. Ofiste dedim, ‘Delilik bu, verilir mi bu para’. Galatasaray’ın bugünkü batağı, Revivo’ya 10 milyon dolar verilerek başlandı. Sonra üstüne tüyler dikildi, en büyük tüyü de Ünal Aysal dikti. Var, Galatasaray’ın borcunda Fatih Terim’in payı var. Yok demesin. Cahile her şeyi yutturursun da bilene yutturamazsın. Gitsinler, arşivler açık. Aynen böyle oldu. Startı budur. Sonra çığ gibi büyüdü o işler ama başlangıç o.

Fatih Terim’in bugün önemi aslında daha fazla. Camiayı bir arada tutan tek yapışkan Fatih Terim. Kulüp yönetim kurulu adı altında olan Dursun Özbek’i, benim de içinde bulunmuş olduğum bir grup aptal yönetimden alacağız diye bu güruhu koyduk, bunlar da Fatih Terim’in tırnağı olamaz. Taraftar da bunu biliyor.”

Fatih Terim’in ayarını yönetim bozdu. Net konuşmak lazım. Bu işler ‘I Love You Terim’ ile olmaz. Terim sizleri ciddiye almaz. Bir tarafta oğlu üzerinden başkancılık oynamaya çalışan bir başkan, bir taraftan ne idüğü belirsiz, nereden indiği belirsiz bürokratımsı bir adam ve bir de ‘I Love You Hocam’ diye gezen bir Abdürrahim Albayrak. İyi, hoş falan filan da bugün senin yanında eskiden sana destek veren insanlar yok. Artık ağırlık noktası olması lazım Abdürrahim Albayrak’ın. Olamadığın zaman böyle olursun. Bazı Galatasaray ortamlarında enteresan eleştiriler yapılıyor. Neler yazıyorlar bir görsen…

Terim yaşlanıyor

Arda ile olmayacağı çok net. Sürekli tepki toplayan isimlerde neden ısrar ediyorsun. Bir dene. Ruhen yaşlanma emareleri var Fatih Terim’de. Belki de ruhen yıpranmış, yorulmuş olduğundan kendini koruyacak şeyler yapıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri