Ana SayfaTürkiyeAltındağ’da evler yağmalandı çocuklar taşlandı

Altındağ’da evler yağmalandı çocuklar taşlandı

Ankara Altındağ'da 18 yaşındaki Emirhan'ın bıçaklanmasıyla zirve yapan olaylarda mültecilerin evleri yağmalandı, atılan taşlar küçük bir çocuğun kafasına isabet etti.

Ankara Altındağ’da 18 yaşındaki Emirhan’ın bıçaklanmasıyla zirve yapan olaylarda mültecilerin evleri yağmalandı, atılan taşlar küçük bir çocuğun kafasına isabet etti.

Sosyal medyada mülteci nefretine büyük tepki vardı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, şu sözlerle yaşananlara tepki gösterdi:

“Kaç zamandır insanlar iktidar ülkede karışıklık çıkaracak seçimsiz bir Türkiye hedefliyorlar diye isyan ederken karışıklığa muhalefetin zemin hazırlaması şokunu yaşıyoruz. Sorunlu siyasetten iktidar kadar muhalefet de sorumlu.”

Ankara’nın Altındağ ilçesinde, 18 yaşındaki Emirhan Yalçın’ın bıçaklanarak öldürülmesinin ardından, mahallede toplanan yüzlerce kişi Suriyelilerin ev ve iş yerlerini taşladı

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bir parkta, dün gece iki grup arasında çıkan kavgada bıçakla yaralanan Emirhan Yalçın’ın hayatını kaybetmesinin ardından bugün de mahallede gerilim yükseldi. Sokağa çıkan kalabalık bir grup, Suriyeliler’e ait olduğunu düşündükleri dükkanlara ve otomobillere zarar verdi ve kullanılamaz hale getirdi.

Altındağ’da saldırıya uğrayan Suriyeli mülteci ailenin evinde taşla başından yaralanan çocuk.

Altındağ ilçesinde meydana gelen bu olayların ardından Ankara Valiliği, sosyal medya hesabından saat 00.40’ta şu paylaşımı yaptı:

“Altındağ ilçemizde bu akşam meydana gelen bir takım gösteri ve olaylar vatandaşlarımızın soğukkanlılığı ve emniyet güçlerimizin yoğun çalışmaları sonucu an itibariyle sona ermiştir. Halkımızın provakatif haber ve paylaşımlara itibar etmemeleri önemle rica olunur.”

Valilikten gözaltı duyurusu

Ankara Valiliği, dün sabah saatlerinde şu açıklamayı yapmıştı:

“10.08.2021 günü 21:30 sıralarında Altındağ ilçesinde iki ayrı grup arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş ve sonucunda biri ağır olmak üzere iki vatandaşımız maalesef yaralanmıştır.

Yaralı vatandaşlarımız hemen hastanede tedavi altına alınmışlar ve tedavileri halen devam etmektedir. 2 vatandaşımızı yaralayanların yabancı uyruklu şahıslar olduğu tespit edilmiş olup; 2 şahıs gözaltına alınmıştır.
Söz konusu üzücü olayla ilgili tahkikat tüm yönleriyle devam etmektedir.”

Başsavcılıktan açıklama

“Altındağ ilçesinde 10/08/2021 tarihinde bir parkta iki grup arasında yaşanan kavgada silahlı saldırı sonucunda bir kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır. Bu kapsamda gözaltına alınan şüpheli Y.A.A. ve A.M.A., savunmalarının alınmasının ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmışlardır.

Ayrıca haber ve sosyal medya sitelerinde halk arasında endişe, korku ve paniğe yol açan paylaşımlarla ilgili de TCK 213. maddesi gereğince ayrı bir soruşturma başlatılmıştır. Olay bütün yönleriyle araştırılmakta olup her iki soruşturma da titizlikle sürdürülmektedir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri