Ana SayfaTürkiyeAma buna sen değil mahkemeler karar verecek genco... Salih Tuna: İnandığım bütün...

Ama buna sen değil mahkemeler karar verecek genco… Salih Tuna: İnandığım bütün değerler üzerine yemin ederim Pelikancı değilim

Aydın Ünal’dan iktibasla söylersek ‘manevra kabiliyeti hayli yüksek besili Pelikanlar’ bir panik halinde. En sonunda Twitter’lardan lafı “Biz vallahi de billahi de Pelikancı değiliz, Pelikan nedir bilmeyiz” demeye bile getirdiler. Elbette mevzu Salih Tuna. Hani şu Pelikancıların ruhani lideri olan.

Kısa süre önce Taha Ün kendisine “Pelikanın ruhani lideri” dediği için hakaret davası açan Salih Tuna, bugün Sabah’taki köşesinden öyle hakaretler sarf etti ki, bunları yazan biri kendisine ‘pelikan’ denmesinden nasıl rahatsız olur insan hayret ediyor.

İşte Salih Tuna’nın yeminler ederek “Ben Pelikancı değilim” dediği o mesajı…

“Değil yasa dışı yasal bir oluşuma dahi üye değilim. Pelikan dediğiniz her neyse, zerre alakam olmadığına inandığım tüm değerler üzerine yemin ederim.” 

Ama bütün bunlara rağmen Salih Tuna, Sabah gazetesindeki köşesinde her gün yalan yanlış yazılar yapmaktan, algı operasyonları tertiplemekten geri durmuyor.

Davutoğlu’nun Pelikancılar yüzünden değil, kendisi şehit cenazelerinde şehir şehir gezerken arkasından tertiplenen tezgahlar nedeniyle istifa ettiğini dünya alem biliyor. Ama inatla saptırıyor işte. Çünkü buna göre programlanmış.

Sadece bu da değil. Hem ‘bana hakaret etti’ diyerek Taha Ün’den şikayetçi oluyor hem de köşesinden ağza alınmayacak hakaretlerle millete haysiyetsiz müptezel diyebiliyor.

Korkma, ağlama Salih Tuna. Sen bir Pelikansın. Bu iş Twitter’dan tek bir mesajla yeminler ederek çözülmüyor. Buna mahkemeler karar verecek. FETÖ taktikleriyle adam asmaca oynamak ne demekmiş görecek ve yargılanacaksın.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri