Ana SayfaTürkiyeAmacı CHP’yi karıştırmak mı? Muharrem İnce, o soruya yanıt verdi!

Amacı CHP’yi karıştırmak mı? Muharrem İnce, o soruya yanıt verdi!

Muharrem İnce, Çağlar Cilara’nın konuğu olarak sorulara yanıt verdi.

‘1000 Günde Memleket Hareketi’ni başlatan ve yeni parti kuracağı iddia edilen CHP’nin son Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Stolk kanalında Çağlar Cilara’nın moderatörlüğünde ‘Çağlar Saat’ programına bağlanarak soruları yanıtladı.

Başlattığı ‘Memleket Hareketi’ üzerine açıklamalarda bulunan İnce, siyasetçinin toplumu dönüştürme iddiasında olan kişi olduğunu, bu yüzden sorunları yerinde görmesi gerektiğini, Ankara’da milletvekilliği maaşı ile yatmak istemediğini bu yüzden yollara çıktığını söyledi.

Vatandaşın iktidardan memnun olmadığını, derin bir yoksulluğun vatandaşı esir aldığını söyleyen İnce, vatandaşın gelecek kaygısının ağır bastığını gözlemlediğini aktardı.

Cilara’nın kendisine gelen “Muharrem İnce şimdi neden CHP’yi karıştırmak istiyor” şeklindeki bir soruyu aktarması üzerine açıklamalarda bulunan İnce, şu ifadeleri kullandı:

CHP’yi neden karıştırayım. Ben Türkiye’yi geziyorum. İnsanları dinlemek, onlara dokunmak neden partileri karıştırmak olsun? İnsanları meydanlara toplayıp nutuk atma devri kapandı, o siyaset biçimi salgınla birlikte yok oldu. Yeni siyaset biçiminde risk alarak siz insanların ayağına gitmek zorundasınız.

Cilara’nın, CHP tarafından Cumhurbaşkanı Adayı olarak gösterilmezse, bağımsız olarak aday olup olmayacağı yönündeki soruyu da yanıtlayan İnce, “Rahmetli Demirel doğmamış çocuğa don biçilmez derdi. Ortada seçim yok, şimdi bunları konuşmanın zamanı değil” dedi.

YAYININ TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri