Ana SayfaTürkiyeAnadolu Ajansı, "Fethullah Gülen özür dileyip köyüne dönsün" diyen Yusuf Ziya Kavakçı'nın...

Anadolu Ajansı, “Fethullah Gülen özür dileyip köyüne dönsün” diyen Yusuf Ziya Kavakçı’nın propagandasını yaptı!

15 Temmuz darbesi sonrası Akit Gazetesi’ndeki köşesinde bir yazı yazarak Fethullahçı Terör Örgütü Elebaşı Fethullah Gülen için bir yazı kaleme alan Yusuf Ziya Kavakçı, kendisine Anadolu Ajansı’nda geniş yer buldu.

Anadolu Ajansı’nın özel haberini yaparak adeta tanıtımına soyunduğu Yusuf Ziya Kavakçı, Nisan 2018’de bir yazı kaleme alarak Fethullah Gülen’in Erzurum’un Pasinler ilçesindeki köyüne dönmesi gerektiğini savunmuştu.

Anadolu Ajansı’nın geniş yer ayırdığı Yusuf Ziya Kavakçı’nın bir buçuk saat uzunluğunda konuşma yaptığı bir videosuna yer verilirken grafiklerle hayatından kesitler aktarıldı.

https://www.aa.com.tr/tr/roportaj/prof-dr-yusuf-ziya-kavakci-dunyanin-osmanli-turk-ve-islam-ilim-irfanina-ihtiyaci-var/1889411

AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı, Türkiye Cumhuriyeti Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakçı’nın babası ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Mariam Kavakçı’nın dedesi olan Yusuf Ziya Kavakçı, yaklaşık 30 yıl Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde yaşadı.

Köyüne dönmeli!

Yusuf Ziya Kavakçı, 2018’in Nisan ayında Yeni Akit gazetesindeki köşe yazısında FETÖ elebaşısı Gülen için şu ifadelere yer vermişti: “Açık bir beyan ile ‘hata ettik, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının iyiliğini aldık, suiistimal ettik, yanlış yaptık, tevbe, hem de tevbe-i nasuh ile tevbe ediyorum’ demelidir. ‘Peşiman oldum, nadim oldum, bir dahi işlememeğe azm u cezm eyledim’ diye yüksek sesle ala meleinnas ahd vermelidir. Ve Türkiye’ye köyüne dönmelidir…”

Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Yeni Akit Gazetesi yazıyı internet sitesinden kaldırmıştı.

Ali Aktaş on Twitter: "Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı, Akit'ye benim ...

Kızları sahip çıkmamıştı!

Yusuf Ziya Kavakçı’nın büyük kızı, Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakçı, herhangi bir platformda konuya ilişkin hiçbir yorum yapmazken küçük kızı AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı ise “Bir evlat olarak dile getirmek çok zor olsa da babamın 80 yaşını aştığı şu zamanlarda, dünyada pek çok insanın da imtihan edildiği muhtemel sağlık kaynaklı meseleler çerçevesinde ortaya çıkan bu son derece üzücü durumdan dolayı ailemiz adına kamuoyundan özür diliyor, dualarınızı bekliyoruz” şeklinde bir açıklama yapmak yetinmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri