Ana SayfaTürkiyeAnadolu Ajansı muhabirinden büyük ayıp: Belki Osman Kavala eşcinseldir ve Barkey onun...

Anadolu Ajansı muhabirinden büyük ayıp: Belki Osman Kavala eşcinseldir ve Barkey onun erkek arkadaşıdır

Türkiye’nin köklü kurumu Anadolu Ajansı’nın ‘Amerika baş muhabirinin yazdııkları büyük tepki çekti. Ajans muhabiri Vakkas Doğantekin, 3 yıla yakın bir süredir tutuklu bulunan Osman Kavala için “Belki Kavala eşcinsel ve Henri Barkey de erkek arkadaşıdır” dedi.

Anadolu Ajansı ‘Amerika kıtası baş muhabiri’ Vakkas Doğantekin, Gezi Parkı davasında hakkında tahliye ve beraat kararı verilmesinin hemen ardından “15 Temmuz darbe girişimi soruşturması” kapsamında yeniden tutuklanan iş insanı Osman Kavala ile ilgili olarak tepki çeken bir paylaşım yaptı.

Doğantekin, Kavala’nın 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi öncesi Henri Barkey ile 93 saat görüştüğünü iddia ederken, “İki ihtimal var, A- Osman Kavala eşcinsel ve Barkey onun erkek arkadaşı, B- O CIA için çok değerli” ifadesini kullandı.

Doğantekin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Kayıtlar Osman Kavala’nın CIA ajanı Henri Barkey ile 15 Temmuz darbe girişimi öncesi 93 saat görüştüğünü gösteriyor. Bir CIA ajanı Gezi Parkı şüphelisiyle neden bu kadar uzun süre görüşür?
A – O bir eşcinsel ve Barkey onun erkek arkadaşı
B – O CIA için çok değerli” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri