Ana SayfaTürkiyeAnaliz: AK Parti artık Gelecek Partisi'ne ve Davutoğlu'na muhtaç

Analiz: AK Parti artık Gelecek Partisi’ne ve Davutoğlu’na muhtaç

Ahmet Davutoğlu’nun uzaklaştırılışının AK Parti’de yarattığı travma hala devam ederken AK Parti’nin özellikle şu son günlerde yapabileceği en doğru şey, Gelecek Partisi’nin önerilerine harfiyen uymak olacak.

Maskelerin eczanelerde satılması.
İnfaz yasasının açmazları.
Koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarına maddi destek.

Bu üç maddede Davutoğlu’nun koronavirüs ile mücadele kapsamında AK Parti hükümetine getirdiği eleştiriler var. Maskelerdeki son durum ve sağlık çalışanları için atılan adımlar da malum.

Son olarak Ahmet Davutoğlu kamu harcamalarındaki israfa son verilmesi gerektiğini açıkladı. Bu konuda bir seferberlik çağrısı yaptı.

Bütün bunları neden anlatıyoruz. Kuruluşunun üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu önderliğinde çok büyük bir muhalefet boşluğunu dolduruyor da ondan.

Koronavirüs ile mücadelede başından beri öncü bir rol üstlenen Gelecek Partisi, eleştiri ve önerileriyle AK Parti’yi çizgide tutmayı başaran bir aktör olarak siyasi arenada.

AK Parti çoğu zaman gururu bırakıp Gelecek Partisi’nin önerilerine harfiyen uyuyor. Bazen de harekete geçmesi biraz zaman alıyor.
Farkında mısınız AK Parti şu son süreçte Gelecek Partisi’ne ve Ahmet Davutoğlu’na muhtaç bir kompozisyonda.

Gelecek Partisi’nin gölge kabinesinin ne kadar isabetli bir adım olduğunu son bir ayda herkes gördü, deneyimledi.

Ahmet Davutoğlu’nun uzaklaştırılışının AK Parti’de yarattığı travma hala devam ederken AK Parti’nin özellikle şu son günlerde yapabileceği en doğru şey, Gelecek Partisi’nin önerilerine harfiyen uymak olacak. Gelecek Partisi politika izleme kurularının yayınladığı raporlar ve sunduğu öneriler bugün AK Parti için hayati önemde.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri