Ana SayfaDünyaAngela Merkel kendisine yapılan iş teklifini reddetti

Angela Merkel kendisine yapılan iş teklifini reddetti

Almanya’da ardından görkemli bir siyasi kariyer bırakan Angela Merkel şimdi nasıl bir iş yapacak merak konusu. Gelen son bilgilere göre Merkel, Birleşmiş Milletler’den gelen iş teklifini reddetti. Eski Almanya Başbakanı Merkel, Antonio Guterres’in önerisine hayır dedi.

Eski Almanya Başbakanı Angela Merkel, BM Genel Sekreteri António Guterres’in Birleşmiş Milletler’den üst düzey bir iş teklifini reddetti.

Eski Şansölye’nin ofisinden bir yetkili Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Merkel “BM genel sekreteri ile geçen hafta telefonda konuştu, teşekkür etti ve teklifi kabul etmeyeceğini söyledi” dedi.

POLITICO’nun Global Insider haber bülteninde geçen hafta bildirildiği üzere Guterres, Merkel’in okyanuslar ve ozon tabakası gibi küresel konularda bir BM danışma kuruluna başkanlık etmesini istedi.

Guterres’e göre , COVID-19 salgını insan haklarından silahsızlanmaya kadar çeşitli konularda küresel sürtüşmeye neden oldu, bu nedenle çok taraflılığı kurul aracılığıyla yeniden canlandırma ihtiyacı doğdu.

Merkel, 16 yıl Almanya’ya liderlik ettikten sonra Aralık 2021’de görevi bıraktığında, artık siyasete karışmayacağını ve dinlenmek, okumak istediğini söyledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri