Ana SayfaMagazinAnka filminin konusu nedir? Anka ne zaman vizyona girecek

Anka filminin konusu nedir? Anka ne zaman vizyona girecek

Anka filminin konusu nedir? Anka ne zaman vizyona girecek? Başarılı senarist Murat Ünaloğlu'nun yazdığı Anka filminin çekimleri başladı. Detaylar ise haberimizde.

Anka filminin konusu nedir? Anka ne zaman vizyona girecek?  Başarılı senarist Murat Ünaloğlu’nun yazdığı Anka filminin çekimleri başladı. Detaylar ise haberimizde.

Anka filminin konusu nedir?

Başarılı senarist Murat Ünaloğlu’nun yazdığı Anka filminin çekimleri başladı. Anka’nın oyuncu kadrosu ise oldukça güçlü isimlerden oluşuyor. Wilma Elles, Selahattin Taşdöğen, Levent Sülün, Selin Sezgin, Özcan Varaylı, Esin Benim, Murat Ünaloğlu, Cihad Kıtır ve Onur Yenidünya gibi isimler filmin kadrosunu oluşturuyor.

Filmin müziklerini Cannes’dan ödülle dönen Bıyık ve Kamilet’in müziklerini de yapan Türkay Nişancı yaparken, yönetmen koltuğunda Üçüncü Dünya ve Perihan filmlerinin yönetmeni Metin Kuru oturuyor.

Anka filminin konusu

Genç akademisyen Karaca’nın, kaliforniyumla ilgili çalışmaları uluslararası silah kaçakçılığı yapan bir oluşum adına çalışan Isabella’nın ilgisini çeker. Karaca’yı birlikte çalışmaya ikna edemeyen Isabella’nın aldığı red cevabından sonra Karaca laboratuvarda alıkonulur. Bir süre sonra Karaca’nın çalışmalarını nükleer silah projesinde kullanabilmesi için Mihael Mark’ın ürettiği hidrojen tüplerine ihtiyacı olduğunu öğrenen Isabella, Mihael Mark’ın getirilmesi talimatını verir.

Ancak Mihael Mark’ın helikopterinin Moskova İstanbul yolculuğu sırasında Karabağ bölgesinde düşmesi ve Mihael’in Ermeni çetelerinin eline düşmesiyle işler karışır. Isabella’nın kirli işlerini yapan adamı Altemur, bağlı olduğu birimden habersiz Karaca’yı bulmaya çalışan gizli servis elemanı Akif ve Araz’ı bulup, onlara Mihael karşılığında Karaca’yı teklif eder. Karaca’yı kurtarmak için teklifi kabul etmek zorunda bırakılan Akif ve Araz’a, timin eski elemanı Sahra’nın da katılmasıyla operasyon başlar. Oldukça tehlikeli ve kanlı geçen operasyon sonunda Mihael Mark ve Karaca kurtarılabilecek mi? sorusu ise akılları kurcalayacak.

Anka filminin vizyon tarihi

Anka filmi 2022’de Türkiye’de ve yurt dışında vizyona girecek.

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri