Ana SayfaMagazinAnka filminin konusu nedir? Anka ne zaman vizyona girecek

Anka filminin konusu nedir? Anka ne zaman vizyona girecek

Anka filminin konusu nedir? Anka ne zaman vizyona girecek? Wilma Elles, Selahattin Taşdöğen, Levent Sülün'ün başrollerini paylaştığı Anka filminin çekimleri başladı. Detaylar ise haberimizde.

Anka filminin konusu nedir? Anka ne zaman vizyona girecek? Wilma Elles, Selahattin Taşdöğen, Levent Sülün’ün başrollerini paylaştığı Anka filminin çekimleri başladı. Detaylar ise haberimizde.

Anka filminin konusu nedir?

Uzun süredir beklenen Anka filminin çekimleri başladı. Kaçırılan kardeşlerini kurtarmak için her yolu deneyen Akif ve Araz’ın, Ermeni çeteleri tarafından kaçırılan Rus bilim adamı Mihael Mark’ı kurtarma operasyonunu üstlenmek zorunda kalmalarını konu alan Anka filminin çekimlerine Kula ve Uşak’ta başlandı.

Senaryosunu Murat Ünaloğlu’nun yazdığı filmin kadrosunda, Wilma Elles, Selahattin Taşdöğen, Levent Sülün, Selin Sezgin, Özcan Varaylı, Esin Benim, Murat Ünaloğlu, Cihad Kıtır ve Onur Yenidünya gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Filmin müziklerini Cannes’dan ödülle dönen Bıyık ve Kamilet’in müziklerini de yapan Türkay Nişancı yaparken, yönetmen koltuğunda Üçüncü Dünya ve Perihan filmlerinin yönetmeni Metin Kuru oturuyor.

Anka filminin konusu

Genç akademisyen Karaca’nın, kaliforniyumla ilgili çalışmaları uluslararası silah kaçakçılığı yapan bir oluşum adına çalışan Isabella’nın ilgisini çeker. Karaca’yı birlikte çalışmaya ikna edemeyen Isabella’nın aldığı red cevabından sonra Karaca laboratuvarda alıkonulur. Bir süre sonra Karaca’nın çalışmalarını nükleer silah projesinde kullanabilmesi için Mihael Mark’ın ürettiği hidrojen tüplerine ihtiyacı olduğunu öğrenen Isabella, Mihael Mark’ın getirilmesi talimatını verir.

Ancak Mihael Mark’ın helikopterinin Moskova İstanbul yolculuğu sırasında Karabağ bölgesinde düşmesi ve Mihael’in Ermeni çetelerinin eline düşmesiyle işler karışır. Isabella’nın kirli işlerini yapan adamı Altemur, bağlı olduğu birimden habersiz Karaca’yı bulmaya çalışan gizli servis elemanı Akif ve Araz’ı bulup, onlara Mihael karşılığında Karaca’yı teklif eder. Karaca’yı kurtarmak için teklifi kabul etmek zorunda bırakılan Akif ve Araz’a, timin eski elemanı Sahra’nın da katılmasıyla operasyon başlar. Anka 2022’de ülkemizde ve yurt dışında vizyona girecek.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri