Ana SayfaTürkiyeAnkapark’ın yerine ne geleceğini Ankaralılar belirleyecek

Ankapark’ın yerine ne geleceğini Ankaralılar belirleyecek

Melih Gökçek döneminde 750 milyon dolara yaptırılan Ankapark’ın tahliye işlemleri sürüyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek döneminde 750 milyon dolar gibi uçuk bir bedel harcanarak yaptırılan ve ilgi çekmediği için batarak kapısına kilit vurulan tesisin tahliye işlemleri, Yenimahalle Kaymakamlığı’nca gerçekleştirilecek.

Arazinin nasıl değerlendirileceğine yönelik ise STK’lar, üniversiteler, meslek odaları ve vatandaşların görüşlerine başvurulacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, açılışı Mart 2018’de yapılan ve bugüne kadar yalnızca yedi ay açık tutulan Ankapark için işletmeci şirkete 30 Nisan’da, “90 günlük fesih ihtarı” çekti. Şirketin belediyeye ödemesi gereken 26 milyon TL’yi ödememesi üzerine çekilen ihtarın süresi de önceki günlerde bitti. Şirketin yasal süre içinde tesisi boşaltmaması üzerine ABB yönetimi, tahliye için son ihtarnameyi gönderdi. Tahliyenin gerçekleşmemesi halinde 2885 Sayılı Kanun’un 75’inci maddesi gereğince tahliye işleminin, kaymakamlık yolu ile gerçekleştirileceği vurgulandı.

Edinilen bilgiye göre, Ankapark arazisinin nasıl değerlendirileceğine yönelik STK’larin, üniversitelerin, meslek odalarının ve vatandaşların görüşlerine başvurulacak. Tesisteki büyük yapılar, yıkımı fazladan maliyet gerektireceği için olduğu gibi korunacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri