Ana SayfaTürkiyeAnkara bu röportajı pür dikkat izledi! Davutoğlu'ndan flaş Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

Ankara bu röportajı pür dikkat izledi! Davutoğlu’ndan flaş Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Yeniçağ TV canlı yayınında Orhan Uğuroğlu’na kritik açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, Orhan Uğuroğlu’nun “Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” sorusuna, “İddiasız bir siyasi harekette bulunmam ama bu konuyu arkadaşlarımla istişare etmem gerekiyor.” şeklinde cevap verdi.

Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı’nın başlattığı bağış kampanyasını, “Devlet halktan destek beklemez” diyerek eleştirirken, Suriye’de Erdoğan’ın talimatı dışında bir politika izlemediğini ifade etti.

Davutoğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in “Memleket Masası” kurulması yönündeki çağrısı için “Sayın Akşener’in Memleket Masası teklifini çok olumlu karşıladım. Sayın Cumhurbaşkanı bunu teklif etseydi çok daha iyi olurdu. Sayın Akşener’in bu teklifi ufuk açıcı bir tekliftir.” yorumunda bulundu.

Ahmet Davutoğlu’nun açıklamaları şu şekilde;

Davutoğlu: Söylediklerimiz görmezden geliniyordu

Türkiye’nin ekonomik olarak en zor olduğu dönemde sosyal dengeyi sağlamaya çalıştık. İçeride söylediğimiz sözlerin anlamı kalmadı. Sayın Cumhurbaşkanı bizim söylediklerimizi görmezden geliyordu. AK Parti’nin çevresindekiler nüfuz edebiliyordu. Beni Başbakanlıktan ayrılmaya zorlayan ayak oyunlarını yaptıklarında. Benim halk nezdinde itibarımın sarsılacağını düşündüler. Bana ev hapsi muamelesi yapıldı. Konferanslarım iptal edildi.

Davutoğlu’ndan erken seçim açıklaması

1 Kasım 2015’te seçimi kazandıktan sonra 4 yıl seçim yok demiştik. 6 ay sonra böyle oyunlar oynanacağını öngöremedik. 2023’de seçim olup olmayacağını da bilemem o yüzden. Yarın seçim olacak gibi çalışmamız lazım.Biz kendi başımıza olacak herhangi bir seçime girebilmenin bütün yollarını deneyeceğiz. Haziran ayı içinde kongremizi yapacaktık korona biraz engelledi. 2021’de olabilecek herhangi bir seçime girebileceğimizden eminim.

“Erdoğan’ın açıklamaları beni yaraladı”

Ben spekülasyonla yaşamadım. Ramazandayız gıybeti de doğru görmedim. Devlet adamı olarak önüme gelen bir veri varsa incelerim. Sayın Erdoğan’ın benim hakkımda bu tarz açıklamaları beni derinden yaraladı.

Davutoğlu: Başkanlık sistemini desteklemedim

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini savunduğum, Cumhurbaşkanına oy istediğimi kimse gösteremez. O zaman bunu destekleseydim, bana kapılar kapanmazdı. Yüksek maaşlı bir yerde siyasete devam ediyor olurdum. Eşim, dostum olduğu için ciddi zararlar gören insanlar var. Bizimle ilişkilendirildiği için bir üniversiteye ceza kesildi. Benim kitaplarımın bile satışlarını engellemeye çalışıyorlar, raflarda görünmüyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri