Ana SayfaTürkiyeAnkara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Mansur Yavaş fırtınası esti

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Mansur Yavaş fırtınası esti

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Aralık ayındaki ilk toplantısına Ankapark krizi damga vurdu

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi, ABB Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplandı. ABB Meclisi’nin Aralık ayının ilk toplantısı, “Önerge kriziyle” başladı.

Başkan Mansur Yavaş, AK Partili Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin önergesini, “Süresi içinde verilmedi” diyerek reddetti.

Köse, önergeyi okumakta ısrar edince mikrofonu kapatıldı.

AK Partili meclis üyeleri, Köse’nin mikrofonunun kapatılmasını masalarına vurarak protesto ederken Mansur Yavaş, “Masaya çıkın tepinin isterseniz” dedi.

Mansur Yavaş: Tüm yolsuzlukları açıklayacağım

Mansur Yavaş, ABB Meclis toplantısında “Tüm yolsuzlukları halkın önünde açıklayacağım” deyince AK Parti ve MHP üyeleri salonu terk etti. Yavaş, toplantıya ara verdi.

Aranın ardından konuşmasına devam eden Mansur Yavaş, AKP döneminde yapılan harcamalara tepki gösterdi. Yavaş, “Ankapark sadece Ankara’ya değil, Türkiye’ye atılmış en büyük kazıktır” dedi.

Mansur Yavaş’ın açıklamalarında öne çıkanlar şöyle:

“AKP’li üyeler lafı ortaya atıp kenara çekiliyor, faaliyet raporunda da aynısını yaptılar. Biz çoğunluğuz, biz istediğimizi yaparız, tüm belediye başkanlarını konuşturup insicamı bozmak istiyor. Mansur Yavaş’ın kendilerine verilen cevapları engellemek istiyorlar. O nedenle faaliyet raporu görüşmelerini sabah saat 5’e kadar sürdürdüler.

Şov yapmıyoruz, reklam yapmıyoruz. Biz şov yapmıyoruz. Mansur Yavaş ne yaptı derken batık bazı projeleri, Anka Parkı’nı, kapıları arıyorlar, bunları bekliyor bizden galiba. Bizde bu yok. Önce Ankara halkının sağlığı diyoruz. Eskiden bir asfalt yapılır, yanına pankart asılırdı.

Ahşap çalışmalarına 1 buçuk milyon harcadığımızı söylüyorlar. Maliyetini söylüyorum; sıfır. Belediyede çalışan, maaşından başka geliri olmayan bir arkadaşımız yaptı.

‘Heykel belediyeciliği’ diyorlar. Heykel belediyeciliğini kim yaptı, Mamak Belediye Başkanı olsaydı döner heykelini soracaktım. Ankara’nın tarihi ve kültürüyle alakası olmayan heykeller diktiler, bir de sanatçılarımızın yaptıkları heykellere laf ediyorlar. Genelkurmay Kavşağı’nda kol saati heykeli vardı. İnşallah bir gün onu neden oraya koyduklarını birileri sorar. Belediye sanat eseri de yapar. Ama herkesin sanattan anladığı bir şey var. Onlar sanat deyince şişme, plastik, Çin malları düşünüyor. Herkesin sanat anlayışı farklı.

Tüyü bitmemiş yetimin hakkının nasıl yendiğini bütün millet görüyor. Ankapark’ı açalım para boşa gitmesin diye hükümetle görüşeceğiz demiştik. 111 milyon lira zarar var Ankapark’ta şimdilik. Ankapark’ta ne teminat alınmış, ne sigorta yapılmış. Bugün yarın savcılığa vereceğiz ve rakamları açıklayacağız. Ankapark sadece Ankara’ya değil, Türkiye’ye atılmış en büyük kazıktır. Bu asrın yolsuzluğuna kim sahip çıkıyorsa o vebalin ortağıdır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri