Ana SayfaTürkiyeAnkara Pursaklar'a yeni belediye başkanı

Ankara Pursaklar’a yeni belediye başkanı

İstifa eden Ankara Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz’ın yerine Ertuğrul Çetin başkan seçildi. Pursaklar Belediye Başkanı seçilen Ertuğrul Çetin kimdir?

Pursaklar Belediye Başkanlığı ikinci kez seçildi. Ayhan Yılmaz’ın istifasının ardından boşalan koltuğa kimin oturacağı bugün belli oldu. AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ertuğrul Çetin Pursaklar Belediye Başkanı seçildi.

Pursaklar’ın yeni belediye başkanı Ertuğrul Çetin kimdir?

Evli ve 3 çocuk babası olan Ertuğrul Çetin 1975’te Ankara Solfasol’da doğdu. Ertuğrul Çetin, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi’nden ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu.

2000-2004 yılları arasında kendi dershanesini suran Ertuğrul Çetin 2004 yılında Pursaklar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2009-2014 yıllarında AK Parti’den İl Genel Meclisi üyesi seçildi. İl genel meclisi divan üyeliği ve AK Parti Grup Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Çevre Sağlık Komisyonu Başkanı, İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı ve Eğitim Komisyonu Başkan Yardımcılığı yaptı bu süreçte.

2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti Pursaklar Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yürüten Ertuğrul Çetin, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Pursaklar Belediye Meclis Üyesi seçildi.

Ertuğrul Çetin’in çok sayıda kurumda yönetim kurulu üyeliği bulunmaktadır. 1999-2003 yılları arasında Mazlum-Der Genel Sekreterliği de yapan Ertuğrul Çetin’in olimpik branş olan Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği, Ankara Üniversitesi Mezunları Derneği üyeliği devam etmektedir. 9 yıl yüzme antrenörlüğü yapan Ertuğrul Çetin 2004 yılından beri Pursaklar Belediye Spor yöneticisi ve genel sekreteridir.

Pursaklar Ertuğrul Çetin’i yeni başkan seçti

Pursaklar Belediyesi Meclisi, belediye başkanını seçmek üzere Başkanvekili Meral Bozoğlu’nun başkanlığında toplandı. Belediye Meclisi’nde yapılan oylamanın 3’üncü turunda 21 oy alan AK Parti’nin adayı Belediye Meclisi Üyesi Ertuğrul Çetin, Pursaklar Belediye Başkanı oldu.

Mazbatasını da aldı

Çetin, başkanlık makamına geçerek burada AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’dan mazbatasını teslim aldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz