Ana SayfaMagazinAnkaralı Coşkun kimdir? Ankaralı Coşkun aslen nereli, kaç yaşında, evli mi?

Ankaralı Coşkun kimdir? Ankaralı Coşkun aslen nereli, kaç yaşında, evli mi?

Ankaralı Coşkun kimdir? Ankaralı Coşkun aslen nereli, kaç yaşında, evli mi? Bu akşam İbo Show’da birbirinden eğlenceli konuklar var. Sezon finali ile ekrana gelecek olan İbo Show’un konuklarından biri de Ankaralı Coşkun. İşte Ankaralı Coşkun ile ilgili tüm detaylar…

Ankaralı Coşkun kimdir? Ankaralı Coşkun aslen nereli, kaç yaşında, evli mi? Bu akşam İbo Show’da birbirinden eğlenceli konuklar var. Sezon finali ile ekrana gelecek olan İbo Show’un konuklarından biri de Ankaralı Coşkun. İşte Ankaralı Coşkun ile ilgili tüm detaylar…

Ankaralı Coşkun kimdir

20 Nisan 1977 yılında dünyaya gelen Ankaralı Coşkun, müzikle tanışması anne karnında başladı. Babası Ali Direk, hem çok iyi bir bağlama virtüözü, hem de birçok sanatçının okuduğu eserlerin sahibi. Babasına da müzik aşkı yine çok usta bir virtüöz olan dedesi Haydar Direk’ten intikal etmiştir.

Ankaralı Coşkun, Orhan Gencebay ve Neşet Ertaş’ın ustası olan Bayram Aracı’nın torunudur.

Bağlama ile ilk tanışması 5 yaşında gerçekleşmiştir. Her gece bağlama çalan babasından daha bebekken bağlamayı alıp çalmaya başlayan Ankaralı Coşkun o günlerden bugünlere vazgeçemediği tek şey bağlaması olmuştur.

5 yaşında iken eline aldığı bağlama ile “Zühtü” türküsünü çalmaya başlayan Ankaralı Coşkun, henüz 8 yaşındayken babasıyla birlikte düğünlerde saz çalıp türküler okumaya başladı.

Yaşıtları sokakta oyun oynarken o geceleri düğünlerde türküler söyler, gündüzleri de bugünlerde ustalık mertebesine ulaştığı bağlamasını daha iyi çalabilmek adına saatlerce ders çalışıyordu.

Ankaralı Coşkun 1996 yılında 19 yaşında ilk albümü “Vay Seni Vay Vay” ı müzik severlerle buluşturdu. Profesyonel manada ilk çalışması olan bu albümle daha geniş kitlelere ismini duyurduktan sonra asıl çıkışını 2001 yılında çıkan Best Of Sincan 2 albümünde okuduğu “Çilli Horozum” türküsüyle yaptı. Ustam dediği birçok sanatçının yer aldığı bu albümde Ankaralı Coşkun okuduğu eserle hem albümün çok satmasına katkıda bulunda hem de çok daha büyük kitlelere ulaştı.

2003 yılında “Yapmazdım – Pire” adlı 3. albümünü, 2005 yılında “Yalan mı – Ağır Abi” adını verdiği 4. albümünü, 2007 yılında “Karaçalı” adlı 5. albümünü, 2009 yılında “Bana ne” adını verdiği 6. albümünü çıkaran Ankaralı Coşkun kendisini tüm Türkiye’ye hatta Türkiye’yi aşarak tüm dünyaya tanıttığı 7. albümü olan “Ankara’nın Bağları” nı 2011 yılında çıkardı.

Ankara’nın Bağları türküsü 2013 ve 2014 yılında google arama motorunda tüm dünyada en çok aranan ilk 10 eseri arasında yer aldı. Yine bu türkü “Med Cezir”, “Kardeş Payı” olmak üzere birçok dizide dizi müziği olarak kullanıldı.

Ankaraşı Coşkun’un birkaç şarkısı…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri