Ana SayfaTürkiyeAnkara'yı karıştıran kulis! Erdoğan'ın yerine Bahçeli mi aday oluyor?

Ankara’yı karıştıran kulis! Erdoğan’ın yerine Bahçeli mi aday oluyor?

MHP lideri Devlet Bahçeli, her fırsatta cumhurbaşkanı adaylarının Tayyip Erdoğan olduğunu belirtes de CHP çok farklı düşünüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Öztrak basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3. kez adaylığı ile ilgili tartışamalara değindi.

BAHÇELİ’YE ADAYLIK GÖNDERMESİ

Öztrak yaptığı açıklamada ”Bahçeli aday olabilir” ifadelerini kullandı. Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesinin önünde engel bulunmadığına yönelik sözlerine ilişkin, “Erdoğan aday olmazsa hazırda küçük ortak Bahçeli yok mu?” değerlendirmesinde bulundu.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN ADAY: ERDOĞAN

Kulislerde zaman zaman Bahçeli’nin de Erdoğan aday olamayacağı halde aday yapılacağı iddiaları gündeme gelse de MHP’nin bu konu da tavrı net. Hem Bahçeli kendisi hem de MHP kurmayları sık sık ” Cumhur İttifakı’nın adayı Erdoğan’dır” açıklamasında bulunuyor. MHP’nin bu açıklamasına rağmen Öztrak’In Bahçeli’yi işaret etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri