Ana SayfaTürkiyeAnkara'yı sarsan iddia! Bahçeli'den AK Parti'ye Hulusi Akar baskısı

Ankara’yı sarsan iddia! Bahçeli’den AK Parti’ye Hulusi Akar baskısı

Gazeteci Ahmet Takan'a göre Devlet Bahçeli, Hulusi Akar'ın Cumhurbaşkanlığı yardımcımcılığına getirilmesi için büyük çaba sarf etti.

Korkusuz gazetesinin deneyimli kalemi Ahmet Takan, dün ilginç bir iddia kaleme aldı. Takan’a göre Devlet Bahçeli, Hulusi Akar’ın Cumhurbaşkanlığı yardımcımcılığına getirilmesi için büyük çaba sarf etti.

Takan yazısında ilginç şekilde “Şimdi, Tayyip Erdoğan sonrası için Gül ile Soylu kapışmaya başladılar. Ancak sessiz ve derinden giden başkaları da var. Farkındadırlar mı” ifadelerini kullandı.

Kulislerden edindiği bilgileri aktardığı yazısında Takan, “Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında patlak veren kavga heyecanla takip ediliyor. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın art arda yaptığı ev ziyaretlerinin ardından kabine revizyonu söylentileri yoğunluk kazandı. Ülkücü kökenli bir ismin İçişleri Bakanlığı’na getirebileceği ileri sürülüyor. İddialar arasında en çok ilgimi çeken ise; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Cumhurbaşkanı birinci yardımcılığına getirilmesi konusunda çok ısrarcı olduğuydu. Erdoğan pek razı görünmüyormuş” diye yazdı.

Takan ayrıca “Görünen görünmeyen temas trafiklerinden yapılan analizleri buraya yazmaya kalksam  conta yakarsınız!” ifadesiyle dikkat çekti.

Editörün notu: Ahmet Takan’ın önceki haftalarda kaleme aldığı, Bülent Arınç’ın Erdoğan’ı kenara çekip kötü giden ekonomi hakkında bilgi verdiği yazısı net şekilde yalanlanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri