Ana SayfaTürkiyeAnketlerin efendisi Mehmet Ali Kulat: MHP ile AK Parti’nin toplamı 50+1...

Anketlerin efendisi Mehmet Ali Kulat: MHP ile AK Parti’nin toplamı 50+1 etmiyor artık

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat Bizim Tv adlı YouTube kanalında Lale Özan Arslan’a açıklamalarda bulundu. Kulat, “Seçmen daha çok Ahmet Davutoğlu’nun partisini ve Ali Babacan’ın kuracağı partiyi bekliyor” dedi.

Kulat, Aralık ayındaki araştırma sonuçları için ‘AK Parti’de dramatik bir düşüş var’ ifadesini kullanmıştım. Başkaları tarafından yapılan kamuoyu araştırmalar da AK Parti’nin araştırmaları da o rakamlara yakın çıkıyor” şeklinde konuştu.

Mehmet Ali Kulat: AK Parti eskisi gibi inandırıcı değil

Bir yerli otomobil gündem geldi. Bu daha önce birkaç kez anlatılmıştı ancak ortaya inandırıcı bir fotoğraf çıkmamıştı. Bu da projenin toplumsal inandırıcılığında sorunlar yaşanmasına neden oldu. Yerli otomobil projesi topluma inandırıcı gelmedi.

Yerli otomobil projesi yine 3-4 yıl önce bir seçim öncesi tanıtılmıştı. Önümüze bir araba da konulmuştu. Ama biz o arabanın akibetini öğrenemedik. İnşallah bu araba onun gibi olmaz. 

Hükümetin olumlu icraatları bile toplumun bir kısmında inandırıcı bulunmuyor. Geçmişte vaatler AK Parti’ye seçim kazandırıyordu. Ancak AK Part artık aynı inandırıcılığı bulamıyor. Hükümetin siyasi olarak bir inandırıcılık sorunu var. Eğer Türkiye siyasetinde bir kere daha belirleyici aktör olmak istiyorsa bu sorunu çözmeli.

Kulat: Cumhurbaşkanlığı seçiminde artık avantajlı taraf millet ittifakı

Cumhur İttifakı bugün itibariyle 50+1’i bulmasını kendi eliyle zorlaştırıyor. Kurulan yeni partiler, AK Parti tabanından oy alacak. AK Parti bu iki partiyi de karşısına almış durumda. Eğer şartlar böyle devam ederse Cumhurbaşkanlığı Seçimi millet ittifakının tarafına geçmiş görünüyor. MHP ile AK Parti’nin toplamı 50+1 etmiyor artık.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz