Ana SayfaTürkiyeAnlayana! AK Parti ve Lütfiye Selva Çam'dan Ahmet Kekeç'e tokat gibi cevap

Anlayana! AK Parti ve Lütfiye Selva Çam'dan Ahmet Kekeç'e tokat gibi cevap

Ahmet Kekeç Pelikancıların kayığında kürek salladığı için geçen hafta son yılların en saçma yazılarından birine imza attı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün’ü Türkiye’nin kurucu değerlerinden, kadın direnişinin sembol ismi Halide Edip üzerinden eleştirmeye çalışan Ahmet Kekeç’e en net yanıtı Lütfiye Selva Çam’ın da aralarında bulunduğu AK Parti’nin önde gelen kadınları geçen yıl vermişti.

Aslında AK Parti neden dağılıyor, eriyor sorusunun en net yanıtı Ahmet Kekeç gibi uzun zamandır bir gazeteciden çok bir trolü andıran isimlerin tavırlarında, yazılarında gizli.

AK Parti neden dağılıyor? Çünkü artık halkı kendi iktidarına da inandıramıyor. Çünkü muhafazakar bir parti olarak gücünü halkın horlanması fikrine dayandıran Ak Parti artık bizzat kendisi halkı horlar hale geldi. Ve son derece tükenmiş bir düşünsel gayretsizlik içinde pinekliyor.

Kekeç gibi trollerin at koşturduğu AK Parti, yaralı bir dil ve pusulasını yitirmiş entelektüel zihinle daha nereye gidebilir, varabilir ki?

Ahmet Kekeç ne demişti?

Her şey aslında Sema Silkin Ün’ün Halide Edip Adıvar’ı mezarı başında ziyaretiyle başladı. Ardından Ahmet Kekeç, “Bizim bildiğimiz Halide Edip, millî mücadelede “heyecan” göstermekle birlikte, ‘mandacı’ görüşleri (İngiliz ve Amerikan himayesini) savunmuş, ölünceye kadar görüşlerinden vazgeçmemiş bir yazarımızdır.Üstelik, tesettür (ve genel olarak ‘dindar’) düşmanlığının sembolü olan ‘Vurun Kahpeye’ mottosunun da en ‘kararlı’ mucidi ve müntesibidir.” sözleriyle son derece sakat ve garip bir yere savurdu kendini.

Ardından başta AK Parti Kadın Kolları ve Lütfiye Selva Çam olmak üzere AK Parti’nin önde gelen isimlerinin geçen yıl Halide Edip ile ilgili paylaşımları geldi akıllara.

AK Parti Kadın Kolları ve Lütfiye Selva Çam’dan Ahmet Kekeç’e tokat gibi cevap

AK Parti Kadın Kolları’nın özel çalışmasıyla başlatılan #zaferinkahramankadınları etiketine AK Parti’nin önde gelen isimleri açık destek verdi. Kurtuluş mücadelesine damga vurmuş 4 kadın kahramanın fotoğrafını paylaştı. 

Nene Hatun ve Halime Çavuş ile birlikte Halide Edip Adıvar’ın da fotoğrafını paylaşıldığı görselde Halide Edip için şu satırlar yer alıyordu:

Usta hatibe, sivil olmasına rağmen rütbe alan bir savaş kahramanı, Anadolu Ajansı’nın kurulmasında rol alan gazeteci kahramanımıza selam olsun!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz