Ana SayfaDünyaAnne ile bebeği arasında seçim yaptı!

Anne ile bebeği arasında seçim yaptı!

ABD’de göz yaşartan olay yaşandı. Frederick Connie adlı adamdan,  hastaneye kaldırılan hamile eşiyle doğmamış çocuğu arsında seçim yapması istendi. Talihsiz adam anneden vazgeçerek bebeğin kurtarılmasını seçti. Ameliyat sonrasında eşini kaybeden kızını kucağına alan acılı baba “Verdiğim karardan pişman değilim”dedi.

ABD’nin Kolorado eyaletinde yürekleri sızlatan olay gerçekleşti. Keyvonne isimli hamile kadın aniden rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılan hamile kadın sezaryen ünitesine alındı. Bebek ve annenin sağlık durumunun kötüye gitmesiyle doktorlar hamile kadının eşinden bebek yada anne arasında seçim yapmasını istedi. Hayatının en zor sorusunu alan adam, doğacak kızının hayatını tercih etti. Sezaryen sonrasında anne ölürken bebek sağlıklı şekilde kurtarıldı. 

 Kızının yaşamasını eden adam, “Bu kararı verdiğim için pişman değilim. Çünkü eğer Keyvonne hayatta kalsaydı, hayatımın geri kalanında benden nefret ederdi.” dedi.

HAYATININ EN ZOR SORUSUNU DUYDU

7 aylık hamile eşi Keyvonne Connie’nin evde kanaması başlayınca onu hemen hastaneye götürdü. Doktorlar, hamile kadının hemen sezaryene alınması gerektiğini söyledi. Ancak talihsiz adamın bir de seçim yapması istendi.

Express.co.uk’de yer alan habere göre; doktorlar ona, “Eşinin hayatını kurtaracak ameliyatı yapabiliriz ama o zaman kızını kaybedeceksin. Ya da kızını kurtarabilirsin ama o zaman da eşini kaybedebilirsin” dediler.

“AMELİYATHANEYE GÖTÜRÜRKEN YAŞAMINI YİTİRDİ”

Eşi ile bebeği arasında bir seçim yapması gereken Frederick Connie, seçimini kızından yana kullandı. Connie, “Bu kararı verdiğim için pişman değilim; çünkü eğer Keyvonne hayatta kalsaydı, hayatımın geri kalanında benden nefret ederdi.” dedi. Keyvonne Connie, sezaryenden sonra bir süre daha yaşadı ve kızının fotoğraflarını görebildi. Frederick Connie, “Onu kurtarmaya çalıştılar ama kalbi dayanmadı. Ameliyathaneye götürürken öldü.” diye konuştu.

KIZINA ÖLEN EŞİNİN ADINI VERDİ

Kızı Angelique Keyvonne Connie’ye, eşinin adını veren baba şunları söyledi: “Ona annesinin adını verdim. Annesini tanıyacak, bundan emin olacağım.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz