Ana SayfaTürkiyeAntalya BB Başkanı Muhittin Böcek’in soyadını ‘Haşere’ olarak yazan Onedio’dan açıklama

Antalya BB Başkanı Muhittin Böcek’in soyadını ‘Haşere’ olarak yazan Onedio’dan açıklama

Onedio, söz konusu yazımın geliştirme aşamasında oldukları yapay zeka sisteminden kaynaklı bir hata olduğunu açıkladı.

Onedio isimli içerik üretim sitesinde Koronavirüs tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek için ‘haşere’ ifadesi kullanıldı. Sosyal medyada tepki alan Onedio, bu ifadenin yapay zeka sisteminden kaynaklanan bir hata olduğunu söyleyerek özür diledi.

Başkan Böcek, için kullanılan ‘Haşere’ ifadesinin sosyal medyada tepki çekmesinin ardından Twitter’da ‘ÖzürDileOnedio’ etiketiyle kampanya başlatıldı.

Tepkilerin ardından söz konusu içerikleri paylaşan içerik üretim sitesinden konuya ilişkin açıklama geldi. Başkan Böcek’ten özür dileyen Onedio, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Haber geliştirme amacıyla denemelerini yaptığımız, test aşamasında bulunan yapay zekâ sistemimizden kaynaklanan hatadan dolayı çok değerli Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’ten ve tüm sevenlerinden özür diliyoruz. Kontrolümüz dışında gelişen bu hatanın tekrarlanmaması adına her türlü önlemi alacağımızı garanti ediyoruz. Sayın Belediye Başkanımıza acil şifalar diliyoruz. Kendisini en kısa zamanda ziyaret edeceğiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri