Ana SayfaTürkiyeAntalya'da vicdansız baba 'kira ödemiyor' deyip kızını icraya verdi

Antalya’da vicdansız baba ‘kira ödemiyor’ deyip kızını icraya verdi

Antalya Kepez ilçesi Yeni Doğan Mahallesi’nde bulunan apartmandaki 4 dairesinden birini, 2,5 yıl önce kızı Yasemin Güneş’e oturması için veren Mehmet Özen, aralarında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle kızından kira ödemesini istedi. Yasemin Güneş evin kirasını ödemeyi kabul etmeyince babası tarafından  icraya verildi.

Antalya’da Mehmet Özen (78), 2,5 yıldır evinde oturan kızı Yasemin Güneş’i (43), kira ödemediği gerekçesiyle icraya verip tahliye davası açtı.Mahkeme, evin tahliyesine karar verdi.

Dairenin tahliyesine karar verildi

Baba Mehmet Özen 4 dairesinden birini, 2,5 yıl önce kızı Yasemin Güneş’e oturması için verdi. Daha sonra  aralarında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle kızından kira ödemesini istedi.Güneş kabul etmeyince, Özen, kızını icraya verdikten sonra tahliye davası açtı.Davanın duruşmasında Güneş, “biz babamın isteğiyle dairede oturuyorduk” dedi.

“20 yıl çalıştırdı paralarımı ve altınlarımı aldı”

Adliye çıkışında açıklama yapan Güneş,  “Babam beni 20 yıl çalıştırdı, paralarımı ve altınlarımı aldı. Müteahhit tarafından yapılan apartmanın 4 dairesi babam tarafından bana ve kardeşlerime  birer daire olarak verildi” şeklinde konuştu.Yasemin Güneş, babasının verdiği daireyi istemediğini, babasının borca girme gel otur demesi üzerinde daireyi kabül ettiğini belirtti. 

“Kendi evimde kiracı konumuna düştüm”

Yasemin Güneş, “2,5 sene oturduğum evde kiracı konumuna düştüm. Benden bin lira kira istiyor. Sürekli kapıma geldi, eşyalarımı aşağıya atmaya kalkıştı.Yaşananlar yüzünden eşim boşanma davası açtı.Mağdurum, evi vermek istemiyorum, o ev benim. İşlerim iyi olduğu için ve araba aldığımdan dolayı bu duruma geldik. ‘Sen çok para kazanıyorsun, kira vereceksin’ demeye başladılar. Babamın gözünü para pul bürüdü. Paraya doymuyor” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz