Ana SayfaTürkiyeApostolakis: Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz!

Apostolakis: Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz!

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Türkiye’ye yönelik tehditlerde bulundu. Apostolakis, yunan askerlerinin barış için görev yaptığını ancak olası bir kıvılcımda savaşın kaçınılmaz olduğunu belirtti. 

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Türkiye’ye tehditler savurdu. Apostolakis, Türk askerlerinin sınır ihlali yapması durumunda savaş hazırlıklarının başlatılacağını bildirdi. Apostolakis,
“Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir” dedi.

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Evangelos Apostolakis

“YERLE BİR EDERİZ” 

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Yunan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış ve istikrarı korumakla görevli olduğunu öne sürerek’nin  ABD’de aynı amacı güttüğünü belirtti. Apostolakis, “Türkler kayalıklarımıza çıkarsa, yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir.” şeklinde konuştu.

Apostolakis, “Türkiye’nin Doğu Akdeniz bölgesinde uyguladığı baskılara karşıya olan Yunanistan’ın Kıprıs, İsrail ve Mısır  ile kurduğu ittifak sayesinde bölgedeki dengelerin sağlandığını” iddia etti.

Yunan Genelkurmay Başkanı :Biz savaşmayı tercih etmiyoruz

“EĞER SAVAŞACAKSAK…”

Yunan Genelkurmay Başkanı “Eğer savaşacaksak, ki bunu temenni etmiyoruz ve Türkiye’nin bu yola başvuracağına inanmıyoruz, bizim yanımızda kimse savaşmayacaktır. ABD ve AB ile birlikte Türkiye’nin bu meseleyi oraya kadar vardırmayacağını güvence altına almak istiyoruz.” dedi.

Apostolakis buna rağmen, “ABD’nin Türkiye’den asla vazgeçmeyeceğini, kendi stratejik çıkarları açısından Türkiye’yi bölgede kendisine en yakın müttefiki olarak görmeye devam edeceğini” de sözlerine ekledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz