Ana SayfaTeknolojiApple kendi kendini onaran ekranın patentini aldı

Apple kendi kendini onaran ekranın patentini aldı

Çatlayan ekranların onarımını sağlayacak sistem için patent alındı.

Çatlayan ve kırılan ekranlarla ilgili devrim niteliğinde bir buluşa imza atan Apple, yeni ürününün patentini aldı.

Apple’ın yeni ürününde ekran ısıtıldığında orijinal formuna geri dönen esnek bir malzeme olan bir elastomer tabakası kullanıldı. Apple’ın yeni patenti, teknoloji şirketinin kırık ekranlar hakkında herkesin bildiğinden farklı bir şeyler bildiğini düşündürdü. Bu durum Apple’ın özellikle hasar gördüğünde sahibini bilgilendiren araba ön camı için neden patent başvurusu yaptığına ilişkin de ipuçları verdi.

Apple tarafından Ağustos ayında dosyalanan ancak bu hafta CNET tarafından ortaya çıkarılan patent, kontrol devresinin sürücüye bir onarım planlamasını öneren bir e-posta veya kısa mesaj gönderebileceğini öne sürdü. Kullanıcının müdahalesi olmadan veya kullanıcıdan kısa bir onay aldıktan sonra otomatik olarak bir randevu ayarlayabilir ve arabanız otonom bir araç ise, siz uyurken onarım için kendi kendine gidebilir.

“Steve Jobs iCar üzerine çalışıyordu”

Sözcü’de yer alan habere göre 2015’te Apple Yönetim Kurulu Üyesi Mickey Drexler, Steve Jobs’un ölmeden önce bir araba yapmayı düşündüğünü söyledi. Drexler, “Steve Jobs bir iCar tasarlayacaktı. Arabaların harika tasarım için olağanüstü bir fırsata sahip olduğunu düşünüyorum” dedi.

2016’da, geniş bir gösterge paneli ekranına, diğer Apple cihazlarına bağlanabilen ve şirketin minimalist tasarımına sahip prototip bir Apple otomobilinin videosu ortaya çıkmıştı.

Elon Musk: Açık bir sır

Elon Musk, BBC’ye Apple’ın Tesla ile rekabet etme planlarının açık bir sır olduğunu söyledi. Musk, “Binden fazla mühendis tutarsanız, bir şeyi gizlemek oldukça zordur” dedi.

Apple’ın otomobil serüveni 2019’da araba projesiyle ilgilenen Steve Zadesky’ın ayrılmasından sonra belirsiz bir hal aldı. İlk söylentiler, Apple’ın ilk arabasını 2019 veya 2020’de çıkaracağı yönündeydi. Son raporlar, bu tarihi 2023’ten 2025’e kadar öteledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri