Ana SayfaMagazinApple'ın yeni bilim kurgu dizisi Invasion ne hakkında?

Apple’ın yeni bilim kurgu dizisi Invasion ne hakkında?

Bir uzaylı istilası hakkında anlatıya sahip olan Invasion şimdiye kadar kesinlikle uzaylılardan yoksun. Apple TV Plus’taki en son bilim kurgu draması olan dizi, teorik olarak izleyicilere ne bekleyecekleri konusunda iyi bir fikir vermesi gereken üç bölümle başlıyor. Bölümler sizi çok yavaş bir şekilde karakterlerle ve hikayelerle tanıştırırken, her şeyin nasıl birbirine bağlandığına dair çok fazla ipucu vermeden ilerliyor.

Apple dizisi Invasion konusu ne?

Invasion’ın en büyük özelliği küresel bir hikaye olmasıdır. Buradaki fikir, bu olayın etkisini bir dizi farklı perspektiften görebileceksiniz ve en azından bunda başarılı olacak. İlk birkaç bölümde Oklahoma’da bir şerif, Long Island’da bir ev hanımı, Afganistan’da konuşlanmış bir ABD askeri, Londra’da bir genç ve Tokyo’da Uluslararası Uzay İstasyonu ile çalışan bir uzmanla tanışıyorsunuz.

Ve şovun yaratıcıları, bu kişilerin her birini gerçekten tanımanızı istiyor. İlk üç bölüm neredeyse tamamen hayatlarını ve kimliklerini oluşturmaya harcanıyor. Bir evliliğin yavaş yavaş çözüldüğünü göreceksiniz ve bir çocuğun okulda neredeyse patolojik bir zorbayla mücadelesini izleyeceksiniz. Özellikle Japon uzay ajansındaki iki kadın arasındaki trajik bir şekilde kısa kesilen gizli bir ilişkiye de var.

Invasion ne anlatıyor?

Dizideki hikayelerin çoğu, sık sık klişelere dalsalar bile ilginçtir. Sorun şu ki, insan draması ve bilimkurgu hikaye anlatımı oranı tamamen dengesiz. İlk üç saat boyunca, yalnızca uzaylı unsurların ipuçları var. Her zamanki gibi ekin çemberleri ve kaçan hayvanlar ve ayrıca tüm bir müzik sınıfının aynı anda burnunun kanaması gibi daha rahatsız edici anlar var. Sonunda, gezegene bir şeyler çarpmaya başlar ve haberler teröristleri suçlar.

Invasion dizi yorumları

Apple’ın diğer büyük bilimkurgu draması Foundation , benzer şekilde yavaş, ama en azından bakması güzel. Burada ilerleme hızı, bu istilayı durduruyormuş gibi hissettiriyor. Karakterlerle tanışmak ve uzaylılar onu havaya uçurmadan önce hayatlarına dair güçlü bir fikre sahip olmak harika ama insan bir yerde o uzaylıları görmek istiyor.

İşlerin yakında başlaması tamamen makul ve bilim kurgu unsurları aslında ilginç. Önümüzde hala yedi bölüm var. (Apple’daki çoğu dizide olduğu gibi, her Cuma yeni bölümler yayınlanacak.) Ancak erken dönemde Invasion çok fazla izleyici talep ediyor ve nihai bir getiri konusunda fazla bir güvence vermeden izleyicilerin devam etmesini bekliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri