Ana SayfaTürkiyeArdan Zentürk Savcı Kaan Kılıç'ı hedef aldı: FETÖ'cüler ne zaman şikayetçi olsa...

Ardan Zentürk Savcı Kaan Kılıç’ı hedef aldı: FETÖ’cüler ne zaman şikayetçi olsa devreye giren savcı

Star yazarı Ardan Zentürk, FETÖ’cü SAT komandolarına ‘hainler’ dediği için hakkında suç duyurusunda bulunulan Mustafa Turhan Ecevit’in dosyasına bakan Savcı Kaan Kılıç’ı yazdı. Zentürk, Savcı Kaan Kılıç için, “Ne zaman FETÖ’cüler bir vatanseverden şikayetçi olsa, devreye giren bir savcı” dedi.

Bugün Ardan Zentürk Star gazetesindeki köşesinde “Biz bu memlekette haine ‘hain’ deriz, ey savcı…” başlığıyla bir yazı kaleme aldı ve doğrudan Savcı Kaan Kılıç’ı hedef aldı.

Savcı Kaan Kılıç daha önce de basında yer almış Hakim Albay Mehmet Yüzbaşıoğlu’nun evine polis göndermesiyle eleştirilerin hedefi olmuştu. Savcı Kaan Kılıç bugün Mustafa Turhan Ecevit hakkında açılan soruşturma nedeniyle Ardan Zentürk’ün yazısına konu oldu.

İşte Ardan Zentürk’ün ‘Vatanseverlere İlişen Olursa’ aşa başlığıyla Savcı Kaan Kılıç hakkında yazdığı tartışma yaratan o yazı…

Mustafa Turhan Ecevit… Bir vatan evladı… Deniz yarbay rütbesindeyken 2009 FETÖ kumpasında yurtdışı görevinden geldi, “kaçar” diye tutuklandı. Suçu vatansever olmaktı, Poyrazköy davasında müebbetle yargılandı, aklandı, çıktı, görevine döndü SAT bünyesinden amiralliğe yükselen iki askerden biri… 

Akıncılar Davası’nda tanıklık yaptı, FETÖ’cü eski SAT mensuplarının tahrik konuşmalarını cevaplarken dayanamadı,“bu hainler” dedi. 

Utanmazlar, amiral Ecevit’in kendilerine hakaret ettiğini söyleyerek hakkında suç duyurusunda bulundular. 

Türk hukuk sisteminin içinde bir savcı var, adı: Kaan Kılıç..

Ne zaman FETÖ’cüler bir vatanseverden şikayetçi olsa, devreye giren bir savcı…

Onu önce, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Hukuk Hizmetleri Başkanı Hakim Albay Mehmet Yüzbaşıoğlu’nun evine polis göndermesiyle tanıdık. Alb. Yüzbaşıoğlu, tıpkı Ahmet Zeki Üçok gibi, TSK bünyesindeki FETÖ yapılanmasının üzerine 10 yıl önceden giden bir isim. Bedelini İzmir Casusluk Kumpası Davası’nda yargılanarak ödedi. Devletin kozmik odasına girilmesi kumpasında görev almış FETÖ’cü, Muharrem Köse’nin bu vatansever askeri hukukçumuzla ilgili şikayeti nedense, Kaan Kılıç’a ulaşmıştı… 

O da, işi bekletmedi, Yüzbaşıoğlu’nun evine polis bile gönderdi… 

Aynı savcı, tescilli vatan hainlerinin şikayetiyle bu kez Ecevit amirali hedef tahtasına oturttu… 

Şimdi… 

FETÖ ile Sivil Mücadele Platformu Genel Başkanı Muhammed Gömük, HSK’ya başvuruda bulunarak savcı Kılıç’ın incelenmesini talep etti. 

Buna gerek var mıydı? İbrahimoğlu vakası yaşandığı an, konu, kamuoyuna, “FETÖ yargıda baş mı kaldırıyor” başlıkları ile yansıdığı gün, demokrasinin kendini koruma doğal refleksinin devreye girmesi gerekmiyor mu? 

Yoksa… 

15 Temmuz’un üzerinden üç yıl bile geçmeden, bizler bu refleksi kaybettik mi? 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz