Ana SayfaTürkiyeElmalı davasında şoke eden detaylar... Millet artık Arif Verimli'den yardım istiyor! İşte...

Elmalı davasında şoke eden detaylar… Millet artık Arif Verimli’den yardım istiyor! İşte Verimli’nin o tepkisi

"Bu korkunç aileyi tedavi edin" mesajları aldığını belirten Arif Verimli gelen isteklere "Böyleleri cezalandırılır ancak. Hasta kişiler tedavi edilir kötülük kusanlar değil" sözleriyle karşılık verdi.

Elmalı’da 10 yaşından küçük biri kız biri erkek iki kardeşin anne ve üvey babası tarafından istismar edildiği iddiası günlerdir Türkiye’nin gündeminde. Halk gazinolarda kons olarak çalışan Merve A. ve onun evlendiği, çocuklara üvey babalık yapan Rahmi A.’nın kısa süre cezaevinden kaldıktan sonra tahliye edilmeleri kamuoyunda derin rahatsızlık yarattı.
Sosyal medya günlerdir Finike’de yaşanan bu istismarı konuşurken, sosyal medya kullanıcıları ünlü psikiyatrist Arif Verimli’den destek istedi.

Çocukların yaşadıkları tacizi ve korkuyu resimlerle anlattığı olay ülke gündemini derinden sarstı. Küçük kız ve ağabeyi, başlarına gelenleri, deftere yaptıkları çizimlerle de anlatmaya çalıştı. Bu resimler de soruşturma dosyasına girdi.

“Bu korkunç aileyi tedavi edin” mesajları aldığını belirten Arif Verimli gelen isteklere “Böyleleri cezalandırılır ancak. Hasta kişiler tedavi edilir kötülük kusanlar değil” sözleriyle karşılık verdi.

İşte Arif Verimli’nin Elmalı davası zanlılarına tepkisi:

Ne olmuştu?

Geçen yıl haziran ayında, Balıkesir’de savcılığa giden babaanne G.S., o dönem 6 ve 9 yaşında olan iki torununun cinsel istismara uğradığı iddiasıyla, eski gelini Merve A., kocası Rahmi A. ile gelininin erkek arkadaşlarından şikayetçi oldu. Savcılık, babaannelerinin yanında olan, istismara uğradığı öne sürülen ana sınıfı öğrencisi G.E.G. ile ağabeyi İ.E.G.’nin, Çocuk İzlem Merkezi’nde ifadesine başvurdu.

İfadesinde anne ve babasının ayrıldığını söyleyen G.E.G., annesi Merve A.’nın Rahmi A. ile evlendiğini, ancak F., A., M. ve M. adlı erkeklerle de ilişkisi olduğunu söyleyerek, geçen yıl üvey babası Rahmi A. ile isimleri F., A. ve M. olan kişilerin kendisine istismarda bulunduğunu anlattı. G.E.G.’nin, başından geçen olaylarla ilgili annesi Merve A., üvey babası Rahmi A. ve dayısı S.’den şikayetçi olduğunu ve ağabeyiyle kendisine çok acı çektirdiklerini anlattığı öğrenildi. G.E.G., anneanne F.G. ile dayısı S. C.G.’nin de kendisini çok dövdüğünü sözlerine ekledi.

Savcıya ifade veren ağabey İ.E.G. ise anneannesinin Finike’deki evinde kaldığı 7-8 aylık süreçte oklava ve şarj kablolarıyla dövüldüğünü söyledi. İ.E.G., üvey baba Rahmi A., M. ve dayısı S.’nin kendisinin özel bölgelerine dokunduğunu söyledi

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri