Ana SayfaTürkiyeArınç: Erbakan "Şahsiyetli dış politika”, “Önce ahlak ve maneviyat” derdi; şimdi bunlara...

Arınç: Erbakan “Şahsiyetli dış politika”, “Önce ahlak ve maneviyat” derdi; şimdi bunlara o kadar ihtiyaç var ki

Bülent Arınç, vefatının yıl dönümünde Merhum Necmettin Erbakan’ı anlattı. TV5’te yayımlanan Ankara Bürosu programında konuşan Arınç, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nden dış politikaya birçok konuya değinirken, yeni parti kuranlara hain demenin yanlış olduğunu ifade etti.

Arınç, “Milli Görüş sadece ülke içerisindeki bir takım hedefler değil cihanşümul bir hedeftir.  Hocamız mesela ‘Şahsiyetli dış politika’ derdi, ‘Önce ahlak ve maneviyat’ derdi. Şimdi bunlara o kadar ihtiyaç var ki Türkiye’de. Önce ahlak ve maneviyat, liyakat, ehliyet… Bunları hocam çok düşündü. Hocamın işbaşına getirdiği insanlardan somut neticeler alırdınız. Bizde öyle insanlar var ki iyi zannediyoruz, iyi görüyoruz ama işine bakmıyoruz. O işi biliyor mu, yapıyor mu, hangi eserleri meydana getirmiş? Ehliyet ve liyakat… Ve vefa… Her şeyin başında” ifadelerini kullandı.

YENİ PARTİ KURANLARA HAİN DEMEK YANLIŞ

Arınç, yeni partilere yönelik bazı çevrelerden yükselen söylemleri de eleştirerek “Yeni parti kuranlara hain demek çok yanlış olur. Bunu yapmamak lazım. Onların da bir hukuku var. Onlar bugüne kadar bizim hukukumuzu nasıl gözettiyse bizim de gözetmemiz lazım” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ BU SİSTEMDEN VAZGEÇMEYİ DÜŞÜNMEZ

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında da konuşan Arınç, “Çok yeni bir sistem, ama bu sistemden vazgeçmeyi Cumhurbaşkanımız hiç düşünmez, biz de şimdi onu düşünmeden önümüzü görmeye çalışıyoruz. Bu sistemin mutlaka avantajları da vardır, dezavantajları da olmuştur. Önemli olan uygulamaya bakmak” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri