Ana SayfaTürkiyeArınç'ın yeni Soros açıklamasında Can Paker detayı

Arınç’ın yeni Soros açıklamasında Can Paker detayı

Bülent Arınç bir yıl önce Soros hakkındaki sözlerinin yeniden gündem olması üzerine açıklama yaptı. Arınç, “Ne kimseyi suçlama ne de kimseyi aklama çabası içerisindeyim” dedi. Arınç, Can Paker hakkında da ifadeler kullandı.

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın bir yıl önce TV5’te katıldığı bir programda Soros ile ilgili “Eskiden baş tacımızdı” demişti. Arınç’ın o sözleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Osman Kavala’yı Soros’a benzetmesinin ardından yeniden gündeme geldi.

Arınç o dönem katıldığı programda, “O zaman baş tacı ettiğimiz şu anda da bir yerlerde başı olan bir insanın ‘vay Sorosçu’ diyerek bir kısım insanların suçlanması yanlış. Kendimize bir saygımız olmalı” şeklinde konuşmuştu.

Arınç’tan yeni Soros açıklaması

“Bu ifadelerin bugün kasıtlı olarak kamuoyuna yeniden servis edilmesi manidardır. Programın yayınlandığı dönemde gündem olmayan bu ifadelerin bugün kasıtlı olarak kamuoyuna yeniden servis edilmesi manidardır. Ne kimseyi suçlama ne de kimseyi aklama çabası içerisindeyim. Sadece bir yaşanmışlığı aktardım. O programda da ifade ettiğim gibi iktidarımızın ilk döneminde TESEV’in yaptığı araştırmaları göz önünde bulundurur; temsilcileri ile görüşür, fikirlerini de muteber olarak değerlendirirdik. Nitekim Açık Toplum Enstitüsü’nün o dönemki Danışma Kurulu Başkanı Can Paker de programın ardından bana gönderdiği bir mesaj ile kendisi ve kurumu hakkında sarf ettiğim cümleleri onaylamış ve bana teşekkür etmiştir. Tüm bunlar bir kenara, bu konunun tek muhatabı ben değilim. O dönem ortaya koyduğumuz politikaların karar vericileri ve uygulayıcıları olarak tüm çalışma arkadaşlarım da bu durumun şahididir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,927TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri