Ana SayfaTürkiyeArnavutköy'deki skandal ihaleye CHP'den tepki: Bu iktidarın kendi çevresindeki küçük azınlığın dışında,...

Arnavutköy’deki skandal ihaleye CHP’den tepki: Bu iktidarın kendi çevresindeki küçük azınlığın dışında, milletimize vereceği bir şey kalmamıştır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AK Partili Arnavutköy Belediyesi’nin 42 milyon liralık ihaleyi Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı’nın kardeşinin şirketine vermesine tepki gösterdi

Seyit Torun, “AK Parti 2019 yerel seçimlerine ‘gönül belediyeciliği’ sloganıyla girmişti. Ancak bunun adı ‘gönül’ değil ‘gönlüme göre’ belediyeciliktir. Vatandaş inim inim inliyor, kaynaklar küçük azınlığı gidiyor” dedi. Torun, “Bu iktidarın kendi çevresindeki küçük azınlığın dışında, milletimize vereceği hiçbir şey kalmamıştır” diye konuştu. 

Torun, AKP’li Arnavutköy Belediyesi’nin Hadımköy Meydan düzenlemesi için açtığı ihaleyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı’nın kardeşinin yönetim kurulu başkanı olduğu Avlu Gayrimenkul isimli şirketin kazanmasını değerlendirdi. Torun, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Gönül değil gönlüme göre belediyecilik

“Adalet ve Kalkınma Partisi 2019 yerel seçimlerine ‘gönül belediyeciliği’ sloganıyla girmişti. Ancak bunun adı ‘gönül’ değil ‘gönlüme göre’ belediyeciliktir. Vatandaş ağır yoksulluk altında inim inim inlerken, belediye kaynaklarını küçük bir azınlığa aktaran bu zihniyet, kul hakkı yemektedir. Sadece Arnavutköy örneği bile bu gerçeği gözler önüne seriyor.

“Çürümüşlüğün göstergesi”

Yerel yönetimler merkezi yönetimde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlıdır. Bir belediyenin, bağlı olduğu bakanlığın yöneticisinin kardeşinin şirketine 42 milyonluk ihale vermesi ancak devlet yönetimindeki çürümüşlükle açıklanabilir. Biz hem bu skandalda parmağı olanları hem de bu skandal ortaya çıkmasına rağmen hiçbir şey yapmayan siyasi iktidarı milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

“Milletin sıdkı sıyrıldı”

Ve şunu söylüyoruz: Bu iktidarın kendi çevresindeki küçük azınlığın dışında, milletimize vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Milletimiz de tüm bu yaşananları görüyor. Halkımız artık bu iktidardan sıdkını sıyırmıştır. İnanıyoruz ki milletimiz, erken ya da zamanında yapılacak ilk seçimde, ekmeğine göz diken bu iktidarı sandıkla gönderecektir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri