Ana SayfaTürkiyeArtık AK Parti Türkiye'ye iki beden küçük geliyor

Artık AK Parti Türkiye’ye iki beden küçük geliyor

Yıllarca AK Parti Türkiye’nin en büyük sorunu olarak şunu gösterdi: Ülkede güçlü bir muhalfet yok. Ancak son yıllarda görülüyor ki Türkiye’de güçlü bir iktidar da yok. Sosyal devlet anlayışının gereklerini tam anlamıyla yerine getirecek, halkından para istemeyip halkına yardım edecek güçlü bir iktidar…

Bundan 18 yıl önce zamanın ötesinde bir vizyonla iktidara gelen AK Parti artık hantal bir yapıya dönüştü. Zaman AK Parti’yi usul usul toplumun dışına itiyor. Bir zamanlar değişimin dinamosu olan AK Parti artık reaksiyoner ve totaliter zihin yapısıyla hantallığın sembolü haline geldi.

Farkında mısınız Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden beri virüsle mücadelede en büyük yük muhalefetin sırtında. Ahmet Davutoğlu’nun hükümete tavsiye niteliğinde sunduğu öneriler birebir hayata geçirildi. Bugün AK Parti o kadar bir şey yapamaz halde ki önce 20 yaşın altındaki gençleri eve kapatıyor. Ancak ailelerin geçimlerini sağlamaktan uzak olduğu için sonra bu kararını düzeltmek zorunda kalıyor ve “çalışmak zorunda olan gençler” dışarı çıkabilir diyor.

AK Parti’de ortak akıl, sağduyu uzun süredir tatilde. Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Mehmet Şimşek ve Ali Babacan gibi kolektif aklı temsil eden çok sesliliğe inanan isimlerin dışlandığı günden beri AK Parti patinaj halinde.

AK Partili troller, karınlarını doyurmak için işe giden, metrobüslerde sıkış sıkış olan insanların videolurını paylaşıp Ekrem İmamoğlu’nu suçluyor. Ama sokağa çıkma yasağı ilan etmek iktidarın elinde. İlan edemiyor. Çünkü ederse halkına bakmak zorunda kalacak. Halka bakacak para yok çünkü ekonominin kurmayları ülkenin kasasını boşalttı.

Koronavirüsün yayılmaya başladığı o debdebeli günlerde bu ülkede maçların seyircisiz oynanması kararı verildi. Bu karar verilmeden Ahmet Davutoğlu, maçların tatil edilmesini savundu. Ne oldu? AK Parti Davutoğlu’nun önerisini kabul etti. Dünya belki de tarihin en büyük salgınlarından birini yaşıyorken Türkiye’de maçların seyircisiz oynanması kararı verilmişti!

Türkiye’nin kendi solunum cihazlarını üretmesi gerektiği konusundaki ivedi durumu bile gündeme getiren Gelecek Partisi kurmayları oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri