Ana SayfaTürkiyeArtık gündemi CHP belirliyor AK Parti trolleri peşine takılıyor! Ersoy Dede kime...

Artık gündemi CHP belirliyor AK Parti trolleri peşine takılıyor! Ersoy Dede kime hizmet ediyor?

Bir zamanlar Türkiye’de gündem belirleme gücü bütünüyle AK Parti’nin elindeydi. Ancak zamanla bu gücünü de yitirdi. Türkiye’de siyasi kulisler günlerdir Beştepe’de Erdoğan ile görüşen CHP’liyi konuşuyor. Haber bugün yalanlanmış olsa da Ersoy Dede gibi AK Parti trolleri çoktan CHP’nin yemini yuttu. CHP gündem belirlemede her geçen gün kuvvet kazanırken bu konuda ona istemeden de olsa yardımcı olan isimlerinden biri de şüphesiz Ersoy Dede.

Türkiye günlerdir Beştepe’yi ziyaret eden CHP’liyi konuşuyor. Sözcü yazarı Rahmi Turan’ın iddiasına göre 9 Kasım günü CHP’li ünlü bir isim gizlice Beştepe’ye gitti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. Bu görüşmede Erdoğan’ın bu isme CHP’nin başına geçmesi için hamle yapmasını telkin ettiği iddia edildi.

Fox ekranlarında konuya ilişkin açıklama yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Rahmi Turan’ın yazısı için şu yorumu yapmıştı:

“Ben şaşırmadım efendim. Doğrudur… CHP’yi nasıl dağıtırız diye çalışan ekipleri var. Arkadaşlarıma, partililere söyledim. Adamlar tutuldu, paralar verildi. Biz bunu gayet iyi biliyoruz. Akıl var, mantık var. Başka işin mi gücün mü yok? Erdoğan, CHP’yi dağıtmak için elinden geleni yapıyor. Devletin en kilit noktasındaki isimleri devreye soktuğunu biliyorum. Okuduğumda ‘doğrudur’ dedim. İsim vermek istemiyorum.”

Fahrettin Altun’dan yalanlama geldi

Beştepe ile gizli görüşme iddiası bugün Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından yalanlandı. Erdoğan’ın CHP’li isme “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir” şeklindeki telkini yalanlandı.

Fahrettin Altun, açıklamasında şunları kaydetti:

“Son günlerde bir köşe yazısında mesnetsiz bir şekilde ortaya atılan ve ne yazık ki medyamızda da yoğun tartışmalara neden olan “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde CHP’li bir siyasetçiyle görüştüğü ve aralarında bu kişinin CHP genel başkanı olması yönünde bir diyalog geçtiği” iddiası tamamen gerçek dışıdır, hayal ürünüdür.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ne de başka bir yerde böyle bir görüşmesi olmamış, söz konusu köşe yazısında geçen böyle bir diyalog gerçekleşmemiştir.

Yaklaşık 43 yıllık siyasi hayatında Sayın Cumhurbaşkanımızın herhangi bir siyasi partinin dizayn edilmesine yönelik adım atması ya da iç işlerine müdahale etmesi hiçbir zaman söz konusu olmamıştır. Bunu da en iyi hakem olan milletimiz çok iyi bilmektedir.

Terörle mücadelede böylesine kritik günler yaşanırken, diplomasi ve dış politikada elde edilen başarıların sürmesi için tüm dikkatimizi ülkemizin geleceği üzerinde toplamışken, kamuoyunu siyasi magazin haberleriyle meşgul etmenin, kendi siyasi ikbalini korumaya çalışan çevrelere fayda sağlamayacağını da belirtmek isteriz.

Söz konusu haberleri gerçek kabul edip, bunun üzerine daha fazla gerçek dışı ifadelerle siyaset iklimini zehirlemeye çalışan kimi siyasetçilerin yaptıkları açıklamaları da kaygıyla izliyor, kendi siyasi hesap ve çıkarlarını korumak namına yaptıkları bu iftira ve yalan siyasetinden vazgeçmelerini umuyoruz.”

Artık gündemi CHP belirliyor AK Partili troller peşine takılıyor

Uzun zamandır bir gazeteciden çok trol gibi hareket eden Ersoy Dede, diğer pek çok trol gibi CHP ve Kılıçdaroğlu’nun belirlediği gündemin peşinde takılıp gidiyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz