Ana SayfaTürkiyeArtık kabak tadı verdi! Fahrettin Altun'dan muhalefete Biden üzerinden sataşma!

Artık kabak tadı verdi! Fahrettin Altun’dan muhalefete Biden üzerinden sataşma!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, asli görevlerini bir kenara bırakarak bir siyasi parti mensubu gibi muhalefetle didişmeye devam ediyor

Bir devlet memuru olarak tarafsızlığını koruması gereken ancak iktidardan aldığı kuvvetle sürekli muhalefet ile polemiğe girmeyi ihmal etmeden AK Parti Sözcüsü gibi çalışan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yine muhalefeti hedef aldı.

Sosyal medya üzerinden Joe Biden meselesi üzerinden muhalif partilere yüklenen Altun, muhalefet partilerinin Biden’ın ortaya çıkan konuşmaları üzerine sustuğunu öne sürdü.

Altun, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Biden’ın “muhalefetle el ele Erdoğan’ı devireceğiz” sözlerine, konunun muhatabı muhalefet hala net bir cevap veremedi. Hep bir ağızdan “7 ay niye beklediniz” diye soruyorlar. Sizi bekledik. O konuşmayı siz de biliyordunuz biz de. Biz konuştuk. Siz neden sustunuz?” ifadelerini kullandı.

Bakalım, Joe Biden’ın ortaya çıkan konuşmalarından sonra hangi parti ne tepki vermiş

İşte Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Joe Biden’ın sözlerine yönelik cevabı;

“Trump’ın küstah mektubuna sessiz kalan Cumhurbaşkanı, Biden’a en net ve kararlı cevabı vermelidir Tüm siyasi partiler, ortak bir açıklama yapmalıdır İktidar bundan kaçınır ise muhalefet Biden’a karşı kararlı bir ortak tutum sergilemelidir Bu konularda her türlü girişime varız.”

Gelecek Partisi lideri, bu konuyu partisinin İstanbul kongresinde gündeme getirerek yaklaşık 10 dakikalık bir konuşma yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Biden açıklaması

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu: Türk siyasetine yön verecek yegane güç, büyük Türk milletidir!

İşte Dervişoğlu’nun açıklamaları…

https://www.aa.com.tr/tr/politika/iyi-parti-grup-baskanvekili-dervisoglu-turk-siyasetine-yon-verecek-yegane-guc-turk-milletidir/1945541

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan mülakatta, “Hiçbir emperyal gücün gölgesini dahi kabul etmiyoruz” diyerek, Biden’ın Türkiye’ye yönelik sözlerine tepki gösterdi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kilicdaroglundan-biden-yorumu-1758834

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri