Ana SayfaTürkiyeArz Gayrimenkul'ün TMSF'ye gayrimenkul satışında büyük soru işareti! O detayı Abdullah Güzeldülger...

Arz Gayrimenkul’ün TMSF’ye gayrimenkul satışında büyük soru işareti! O detayı Abdullah Güzeldülger yakaladı

Türkiye’de yolsuzlukla mücadele ve yolsuzlukların deşifresinde önde gelen isimlerden biri olan Abdullah Güzeldülger’den gündemi sarsan yeni açıklamalar geldi.

KRT ekranlarında Semra Topçu’nun sorularını yanıtlayan Gelecek Partisi Kurucusu ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkan Yardımcısı Abdullah Güzeldülger, Arz Gayrimenkul’ün TMSF’ye sattığı gayrimenkul konusuda soru işaretleri olduğuna dikkat çekti.

Güzeldülger’in bu hafta Karar TV’de yaptığı açıklamları hatırlatan Semra Topçu, “TMSF’nin sattığı gayrimenkulleri Ensar ve TÜGVA bağlantılı kişilerin aldığına dair bir not almıştım. Servet aktarımı yaşandığını mı düşünelim. Çoğunluk fakirleşirken iktidar yandaşı azınlığın zenginleştiğini mi düşünelim. TÜGVA ve Ensar bunun neresinde?” diye sordu.

İşte Abdullah Güzeldülger’in yanıtı:

Merkez Bankası’nın sattığı dövizleri kimin aldığı açıklığa kavuşturulmadan bunları öğrenmek mümkün değil. Hükümet nerede gri bir alan varsa hemen orayı ticari sır kapsamına sokuyor.

Şehir hastaneleri sözleşmelerine, mega projelerin sözleşmelerine vakıf değiliz. 128 milyar doların kimlere satıldığına da vakıf değiliz.

Arz Gayrimenkul detayı

TÜGVA bağlantılı yapılan işlere baktığımda burada FETÖ borsasıyla ilişkilendirilebilecek birtakım işlemler yapıldığını tespit ettim.

Arz Gayrimenkul ve Arz Portföy adlı iki şirket var. Bu şirketlerin TMSF’nin varlık yönetim şirketine bir ofis sattıklarını öğrendim. Ancak ilginçtir ki TMSF’nin Aydınlı şirketinde Vadi İstanbul projesinden binlerce metrekare ofis kiralık ve satılık olarak mevcut. Müşteri arıyor. Dolayısıyla kendi elinizde kiralanabilir bir ofis stoğu varken böyle bir işlem benim için şüpheli işlem statüsünde.

Arz Gayrimenkul’ün bir FETÖ soruşturması geçirdiği, birkaç gün içeride kalıp serbest bırakıldığı iddiaları söz konusu. Bu şirketin Fethullah Gülen’in çağrısından sonra Bank Asya’ya 150 milyon liralık kredi kapatması söz konusu.

Bütün bunları aynı kare içine koyduğumda şüpheli işlem statüsü olduğu gayet açık. Bu hafta içinde bunu gündeme getirmiştim.

Bu mesele daha çok su kaldırır! Abdullah Güzeldülger gayrimenkul satışlarındaki Ensar ve TÜGVA detayına dikkat çekti

Bazı şirketlerin burada pozisyon aldığı bazı gayrimenkulleri üzerine geçirdiği, bunları daha sonra özel şirketlere ve kamuya sattığına dönük şüpheli işlemler söz konusu. Bunları araştırılması gerektiğine inanıyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri