Ana SayfaTürkiyeAsgari ücret belli oldu? AK Partili Özkan ağzından kaçırdı

Asgari ücret belli oldu? AK Partili Özkan ağzından kaçırdı

Türk lirası tarihinin en büyük değer kayıplarını yaşarken asgari ücret açlık sınırının bile altında seyrediyor. İktidar bir seçim hazırlığı olarak asgari ücrete yüklü bir zam yapmanın hesapları içinde. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan asgari ücretin ne olacağı sorusuna yanıt verdi.

Asgari ücret 4 bin liraya yakın

Anket sonuçlarında istediği sonuçların elde edemeyen AK Parti iktidarı memur zammı, 3600 ek gösterge ve EYT’den sonra asgari ücret kozunu kullanmaya hazırlanıyor. Son 45 yılın en büyük zammını yapacağını iddia eden AK Parti’den asgari ücret ile ilgili ilk sayı geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “2022 asgari ücret ne kadar olacak?” sorusuna “Asgari ücret 4 bin TL’ye yakın olabilir” dedi.

Cahit Özkan, 2002’den bu yana asgari ücrete enflasyonun üzerinde zam yapıldığına dikkat çekerek “Özellikle 2019, 2020 yılında başlayan küresel salgın ve küresel ısınmayla beraber kuraklık, sel ve yangınlar vatandaşların ciddi anlamda yeni bir zam beklentisini gündeme getirdi” dedi.

Cahit Özkan, TGRT Haber ekranlarında Cem Küçük’ün sunduğu programda konuştu.

Cem Küçük’ün, “Asgari ücret 4 bin TL olacak diyebilir miyiz?” sorusuna Cahit Özkan, “2002’den bugüne kadar AK Parti hükümetlerinin enflasyonun yüzde 50 üzerinde hep zam yaptığı görülüyor. Ortaya çıkan sonuç ise 19 yıldır ortaya koymuş olduğumuz asgari ücret zammının en üst seviyede belirlendiği bir zam olacak gibi gözüküyor.  TÜİK’in verileri ve bütün emtia fiyatlarındaki değişiklik dikkate alınarak masaya yatırılan asgari ücret bu noktada vatandaşımızın refahını artıracak ve tabi ki kur karşısında da erozyonu ortadan kaldıracak bir rakam olacaktır. Bu anlattıklarımızdan çıkarılabilecek sonuç tam da budur. Milletimize hayırlı olsun” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri