Ana SayfaTürkiyeAsgari ücret net 4 bin 250 lira oldu

Asgari ücret net 4 bin 250 lira oldu

Çalışan nüfusun yüzde 40’ından fazlasının asgari ücret aldığı Türkiye’de yeni asgari ücret miktarı belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretin 4 bin 250 TL olduğunu açıkladı.

Milyonlarca çalışan ve ailesini ilgilendiren 2022 asgari ücret miktarı netleşti. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapılan son toplantısının ardından 2022 asgari ücreti belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretin 4 bin 250 TL olduğunu açıkladı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022 yılı asgari ücretini belirlemek için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda son kez toplantı yaptı.

Bakan Vedat Bilgin’in davetiyle bir araya gelen Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) ve Türkiye İşveren Sendikaları (TİSK) temsilcileri saat 11.00’da başladıkları toplantıda 2022 asgari ücretini belirledi.

Erdoğan’ın açıklamasından önce konuşan Çalışma Bakanı Bilgin, komisyonda yer alan üyelere teşekkür etti. Bilgin, 6 milyonu aşkın çalışanı ve diğerlerini ilgilendirdiğini ve asgari ücretin temel ücret olduğunu söyledi.

TÜRK-İş adına konuşan TÜRK-METAL Başkanı Pevrul Parlak ise asgari ücret miktarının tüm emekçileri sevindireceğini söyledi.

Belirlenen ücreti ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’de açıklıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Asgari ücreti her yılın aralık ayında bakanlığımız nezaretinde işçi ve işveren temsilcileriyle belirlenmektedir.

Komisyon asgari ücretin 4 bin lira üzerinde olması gerektiği üzerinde görüş bildirmiştir.

Asgari ücret 4 bin 250 net

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri