Ana SayfaTürkiyeYaptırmayanlara kötü haber! Aşı olmayanlar artık nerelere giremeyecek?

Yaptırmayanlara kötü haber! Aşı olmayanlar artık nerelere giremeyecek?

Aşı yaptırmamış 23 milyon insanı ilgilendiren habere göre aşısızlar için bazı yasaklar söz konusu olabilir. Aşı yaptırmayanlar nerelere giremeyecek işte cevabı.

Aşı yaptırmamış 23 milyon insanı ilgilendiren habere göre aşısızlar için bazı yasaklar söz konusu olabilir. Aşı yaptırmayanlar nerelere giremeyecek işte cevabı.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre hükümette ve Sağlık Bakanlığı’nda yapılan değerlendirmelerde, artan rakamlara son bir haftadaki bayram hareketliliğinin de ekleneceği yorumları yapılıyor.

Ölüm oranlarının düşük olması aşılamaya bağlanırken, uzmanlar bu durumu “aşısızların salgını-pandemisi” olarak nitelendiriyor. Verilen bilgiye göre okulların eylülde açılması planları yapılırken, eski kurallar yerine yeni dönem için yeni kurallar tartışılıyor.

Uzmanlar, “Çünkü, bu dönemin pandemisini daha önceki dönemle kıyaslamak doğru değil. Şimdi geniş bir aşılı kitle var, bu daha da artacak. Ayrıca hastalığı geçirenler nedeniyle toplumsal bağışıklık da artıyor. Bundan sonra yeni kurallar belirlenecek” diyor.

Haftalardan beri tartışılan ‘aşı yaptıranlara pozitif ayrımcılıkta uygulama noktasına gelindiği belirtiliyor. Ancak bu uygulamada, aşısız öğrencilerin eğitimden alıkonulması veya kamu hizmetlerine sınırlama getirilmesi gibi öneriler gündemde değil.

Aşı yaptırmayanlar nerelere giremeyecek

Sadece bu alanlardaki lokanta, kafeterya, kütüphane gibi sosyal donatıları aşısızların kullanmasının yasaklanması gündemde bulunuyor. Bu sınırlamanın daha çok sosyal hayata yönelik konularda olacağı, tiyatro, sinema, AVM, konser, fuar gibi mekanlara aşısız gidilmemesi gibi kuralların tartışıldığı belirtiliyor.

Aşı yaptırmayanların sağlık giderlerinin karşılanmaması gibi önerilere ise sıcak bakılmadığı ifade ediliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri