Ana SayfaTürkiyeAsıl amaç Kılıçdaroğlu'nun önünü kesmek mi onu aday yapmak mı? Meral Akşener'in...

Asıl amaç Kılıçdaroğlu’nun önünü kesmek mi onu aday yapmak mı? Meral Akşener’in şifreleri

“Ben cumhurbaşkanı değil başbakan olacağım” sözleriyle neredeyse günlerdir manşetlerden inmeyen Meral Akşener’in sözlerini “Asıl amacı Kılıçdaroğlu’nun önünü kesmek” şeklinde yorumlayan da var “Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını istiyor” diyen de. Peki hangisi gerçek? Akşener’in asıl amacı ne?

İYİ Parti lideri Akşener’in “Ben cumhurbaşkanı adayı değilim, başbakanlığa adayım” sözlerine partisinin divan kurulundan tam destek gelirken Akşener, bu kez yeni bir açıklamada bulundu. Akşener, “Hedef birinci parti olmak” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında gerçekleştirilen İYİ Parti Başkanlık Divanı toplantısında Akşener’in “Başbakanlığa adayım” açıklaması değerlendirildi. Toplantıda, Akşener’in o sözlerine başkanlık divanından tam destek geldi. Akşener, partisinin seçim hedefini açıkladı: Partimizin temel hedefi birinci parti olmaktır, bu hedefimiz nettir.

Toplantıda hem İYİ Parti lideri Akşener hem de Başkanlık Divanı üyeleri İyileştirilmiş Parlamenter Sisteme dönüş ve bundan sonra birinci parti olma hedef için yoğun tempo içinde çalışma vurgusu yaptı.

Habertürk’e konuşan İYİ Parti kaynakları, Akşener’in “Başbakan adayıyım” diyerek hem hükümet sisteminin değiştirilmesi hem de o değişiklikten sonra birinci parti olma noktasında kararlılık ortaya koyduğunu belirtti.

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAMA KARARI YENİ DEĞİL

İYİ Parti kaynakları, Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olmama ve başbakanlık adaylığı kararının yeni olmadığı kaydetti.

SİYASETEN HDP İLE YAN YANA OLMAK PARTİ ANLAYIŞIMIZIN DIŞINDA

Toplantıda HDP’nin Tutum Belgesi konuşulmadı ancak HDP ile ilgili değerlendirme yapıldı. HDP’nin hukuken legal bir parti olduğu ancak siyaseten PKK ile yan yana durduğu belirtilerek, siyaseten HDP ile yan yana olmanın İYİ Parti’nin siyaset anlayışının dışında olduğu kaydedildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri