Ana SayfaTürkiyeAsıl siz Şehir Üniversitesi öğrencileriyle nasıl helalleşeceksiniz Ömer Çelik?

Asıl siz Şehir Üniversitesi öğrencileriyle nasıl helalleşeceksiniz Ömer Çelik?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Muhafazakarlarla helalleşmeliyiz” sözlerine Ömer Çelik “Cumhurbaşkanımızla nasıl helalleşecek” demesi yeni tartışmalara kapı araladı. Mesele helalleşmek ve bunu dillendiren Ömer Çelik olunca, Şehir Üniversitesi meselesini hatırlamamak olmaz.

Siyasal öç uğruna Halkbank eliyle Şehir Üniversitesi’nin kapatılması unutturulmaya çalışılsa mesele hafızalardaki yerini koruyor.

Ömer Çelik, “Bizi bir üniversiteyi yok etmekle suçluyorlar” dedikten 6 ay sonra Şehir Üniversitesi tamamen kapatıldı. Dijital arşivi talan, öğretmenleri mağdur edildi. Ömer Çelik’e şu soruyu sormak gerekiyor. AK Parti ve Ömer Çelik Şehir Üniversitesi öğrencileri ve çalışanlarıyla nasıl helalleşecek?

Ömer Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na gönderme

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, önceki hafta Karar TV’de, “Muhafazakar camiaya yönelik olarak “Eksiğimiz var, konuşmadık, derdinizi dinlemedik. Ankara’da oturduk durduk” sözleriyle öz eleştiri yaptı. CHP lideri “Bizim muhafazakâr dünyayla helalleşmemiz lazım. Şimdi bu yıkılıyor, karşılıklı güven oluşmaya başladı. Belli bir zaman dilimine ihtiyaç var” demişti.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Kılıçdaroğlu’nun açıklamasına cevaben, “Kılıçdaroğlu sayın Cumhurbaşkanımızla nasıl helalleşecek?” açıklaması yaptı.

Çelik sözlerini şöyle sürdürdü:

Bunun altını nasıl dolduracaksınız? Bu ülkeye yaşatılmış acılarla nasıl helalleşecekler?

Kılıçdaroğlu helalleşmeden bahsediyor, CHP’den bir çok isim bunun CHP ilkelerinden taviz vermek olduğunu söylüyor.

Helalleşmenin altını nasıl dolduracaksınız? Yassıada’da şehit edilenlerin aileleriyle nasıl helalleşeceksiniz?

Kim olursa olsun birisi helalleşme dediğinde buna saygı duymak lazım. Ama mesele şu helalleşme dediğinizde bunun altını nasıl dolduracaksınız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri