Ana SayfaMagazinAsım Ekren neden öldü? Ünlü müzisyen Asım Ekren hayatını kaybetti

Asım Ekren neden öldü? Ünlü müzisyen Asım Ekren hayatını kaybetti

Asım Ekren neden öldü? Ünlü müzisyen Asım Ekren hayatını kaybetti! 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın damadı olan Asım Ekren, 'milli damat' olarak anılıyordu. Asım Ekren lenf kanseri ile daha fazla mücadele edemedi. Detaylar haberimizde!

Asım Ekren neden öldü? Ünlü müzisyen Asım Ekren hayatını kaybetti! 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın damadı olan Asım Ekren, ‘milli damat’ olarak anılıyordu. Asım Ekren lenf kanseri ile daha fazla mücadele edemedi. Detaylar haberimizde!

Asım Ekren neden öldü

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın damadı olan Asım Ekren, ‘milli damat’ olarak anılıyordu. Asım Ekren, Özal’ın kızı Zeynep Özal’dan daha sonraki yıllar da ayrılmıştı.

Kıbrıs’ta yaşayan Ekren, 2011 yılında lenf kanserine yakalanmıştı. Ünlü müzisyen bir süredir tedavisi için İstanbul’da bulunuyordu.

Asım Ekren, İstanbul Gelişim Orkestrası’nda Garo Mafyan, Attilla Özdemiroğlu, Uğur Başar, Selçuk Başar ile birlikte çalıştı. 1990’lı yıllarda Kültür Bakanlığı’nın “Devlet Modern Folk Müzik Topluluğunda” pek çok müzisyen ile birlikte müzik çalışmalarıma devam etti. 2009 yılında Cengiz Özdemir ve bas gitarist Eylem Pelit ile birlikte modernize edilmiş Türk Halk Müziği ezgilerini enstrümantal olarak yorumladığı “Folkestra” isimli bir grup kurdu.

Acı haberi ünlü söz yazarı Şehrazat duyurdu.

Şehrazat

Uzun yıllardır görüşemedik ama değişen bir şey yok Asımcım çok yıllı arkadaşım… Mekanın cennet olsun. Nurlarda yat canım benim. Ailesine baş sağlığı ve sabır diliyorum. Asım Ekren’in vefatı dostlarını yasa boğdu. Kötü haber alan ünlü isimler acılarını dile getirdi…

Ajda Pekkan

Canım arkadaşım, kıymetlimiz, müzik dünyasında önemli yeri olan değerli müzisyen dostumuz Asım Ekren’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum… Seni hep gülen yüzünle hatırlayacağız. Çok ama çok üzgünüm. Nurlar içinde uyu…

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri