Ana SayfaTürkiyeAtatürk Üniversitesi Kerkük için yürüdü!

Atatürk Üniversitesi Kerkük için yürüdü!

Erzurum Atatürk Üniversitesinde bir grup öğrenci yürüyüş yaptı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı yürüyüş polis kontrolünde gerçekleştirildi. “Kerkük Türk’tür, Türk kalacak” şeklinde slogan atan kalabalık grup, yürüyüş bitiminde sorunsuzca dağıldı.

İlgili resim

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Kerkük için yürüyüş yapıldı. Yürüyüşe kızlı erkekli binlerce kişi katıldı. Kerkük’ün Barzani yönetimince kıskaca alınması ile tüm yurtta olduğu gibi, Erzurum’dada sert tepkiyle karşılandı. Atatürk Üniversitesi kampüs içinde toplanan binlerce genç Kerkük için gösteri düzenledi.

Yapılan yürüyüş güvenlik tehdidi olduğu gerekçesiyle kısa tutuldu. Binlerce kişinin katıldığı yürüyüşün güvenliğini çok sayıda polis ve sivil ekipler sağladı. Omuzlara Kerkük ve Türk bayrakları asan göstericiler üniversite kampüs yemekhanesi önünde bozkurt yemini etti. Birçok kişinin katıldığı gösteriye kız öğrencilerinde katılması ilgi odağı oldu.  

Kız öğrencilerinde katıldığı yürüyüşe, birçok fakülteden katılım oldu. Omuzlara Kerkük ve Türk bayrağı asıldı.

Yapılan yürüyüşü gören araç sahipleri kornalara basarak gösteriye destek verdi. İlahiyat fakültesi önündeki geniş alanda toplanan göstericiler, Kerkük ve Türk bayraklarıyla basın mensuplarına poz verdi. Birlik ve beraberlikten bahseden gençler,” Kerkük Türk’tür, Türk kalacak” gibi slogan attı. Gösteriye katılan Zübeyir Kurt, yapılan etkinliğin yeri ve zamanı olduğunu, böylesi vatan, millet sevdalı gençlerle birlikte olmanın kendisine haz verdiğini belitti. Kurt,” devletimiz çok yaşasın,milletimiz çok yaşasın, biz Kürdiyle Türküyle buradayız, Kerkük için Türkiye için yan yanayız, hepimiz kardeşiz” dedi. İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinden başlayan yürüyüş, ilahiyat fakültesi önünde sonlandı.

VOLKAN ASLAN __ÖZEL HABER

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz